Голосіївський районний суд Києва розглянув клопотання прокуратури АР Крим про продовження тримання під вартою екс-голови Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука. Суд задовольнив клопотання і залишив суддю під вартою до 27 березня.

Про це повідомляє кореспондент Громадського із зали суду.

На початку засідання захист Чорнобука заявив клопотання про відвід слідчої судді Наталії Чередниченко. За словами Станіслава Свириденко, адвоката підозрюваного, з 16 ухвал Голосіївського суду у цій справі 14 винесла саме Наталія Чередніченко, що може свідчити про втручання в автоматизовану систему розподілу справ.

Представник прокуратури АР Крим Тетяна Косяченко виступила проти відводу, зокрема наголосивши на тому, що ухвали судді Наталії Чередніченко неодноразово підтверджувались Київським апеляційним судом.

Слідча суддя Олександра Колдіна залишила клопотання про відвід Наталії Чередніченко без задоволення.

Після цього захист Чорнобука виступив проти задоволення клопотання про продовження запобіжного заходу. За словами адвоката Станіслава Свириденко, минулого разу термін тримання під вартою було продовжено для завершення призначених в межах слідства експертиз, але вони і сьогодні не готові.

Адвокат також попросив про призначення застави для Чорнобука попри те, що для обвинувачених за статтею «державна зрада» застава не передбачена.

«Ми вважаємо що ця норма носить дискримінаційний характер, і суд має керуватися практикою ЄСПЛ», — зауважив Свіриденко.

Але суд підтримав клопотання прокуратури і залишив підозрюваного під вартою.

Нагадаємо, 3 листопада 2018 року в Києві затримали екс-голову Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, якого підозрюють у державній зраді. 5 листопада 2018 року його під варту, а 28 грудня суд подовжив тримання під вартою Чорнобука до 25 лютого включно.

У липні цього року Чорнобука було оголошено в розшук. Генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що екс-голові Апеляційного суду Криму вручили підозру у вчиненні правопорушення за статтею 111 КК (державна зрада). За словами генпрокурора, Чорнобук здійснював підривну діяльність, зокрема допомагав перейти кримським судам на здійснення правосуддя на підставі законодавства Росії.

За версією слідства, під час операції Росії з анексії півострова, Чорнобук співпрацював з окупаційною владою, передає «Слідство.інфо». Зокрема, 24 березня 2014 року на засіданні суду він закликав суддів учити законодавство РФ та отримувати російські паспорти. Сам Чорнобук звинувачення у державній зраді відкидає.

Сам Чорнобук звинувачення у державній зраді відкидає.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile