Світ

Обвинувачена в екстремізмі росіянка заявила, що «ВКонтакте» надає слідству особисті дані користувачів

12 серпня, 2018 16:20
Світ/Обвинувачена в екстремізмі росіянка заявила, що «ВКонтакте» надає слідству особисті дані користувачів
Зберегти
Вигляд
Мешканка російського Барнаула Марія Мотузна, яку в РФ судять за екстремізм та образу почуттів вірян через меми в соцмережі «Вконтакте», показала, яку інформацію соціальна мережа надає слідству.

Мешканка російського Барнаула Марія Мотузна, яку в РФ судять за екстремізм та образу почуттів вірян через меми в соцмережі «Вконтакте», показала, яку інформацію соціальна мережа надає слідству.

Про це Мотузна написала у Twitter, де вона називає себе Frolova.

За словами дівчини, лише 40 аркушів складають ІР-адреси, з яких вона заходила на свою сторінку «ВКонтакте».

Крім того, соціальна мережа надала слідству відомості про зміни її паролів, усі імена, якими вона називала свою сторінку, історію блокувань акаунту та їхні причини, прив’язку та зміну номерів телефонів, історію та навіть тексти звернень у сервіс підтримки «ВКонтакте» тощо.

Користувачі соцмереж закликали масово видаляти свої сторінки з «ВКонтакте».

Сама соцмережа відреагувала на звинувачення та заявила, що «працює згідно з законом».

«ВКонтакте є російською компанією, яка з моменту заснування працює відповідно до законів — ми зобов'язані надавати правоохоронним органам необхідну інформацію в межах чинного законодавства. За ненадання інформації за офіційними запитами передбачається відповідальність, в тому числі кримінальна», — заявили у компанії.

У будинок Мотузної прийшли з обшуками 8 травня 2018, передає «Новая газета». Дівчину звинувачують за двома статтями: «розпалювання ненависті або ворожнечі» та «образа почуттів вірян». Їй загрожує до 6 років позбавлення волі. Причиною таких обвинувачень стали меми на її сторінці у «ВКонтакте», а  також картинки, які були збережені на її комп’ютері.

Раніше ФСБ знайшла «екстремізм» на сторінці «ВКонтакте» дружини українського активіста в Криму.

У серпні 2017 року Тверський суд Москви засудив спеціального кореспондента РБК Олександра Соколова до 3,5 років позбавлення волі за «організацію діяльності екстремістського співтовариства».

Журналіст РБК Олександр Соколов займався дослідженнями корупції в держкорпорації.

Соколова затримали в 2015 році. За версією слідства, він зареєстрував сайт ініціативної групи з проведення референдуму «За відповідальну владу» (ЗОВ).

Пов`язані новини