УКРАЇНА

Обвинувачені у справі «2 травня» в Одесі вважають себе політв’язнями

УКРАЇНА/Обвинувачені у справі «2 травня» в Одесі вважають себе політв’язнями
Зберегти
Вигляд

Обвинувачені антимайданівці в справі «2 травня» в Одесі хочуть бути обміняними, оскільки вважають себе політв’язнями.

Про це в коментарі журналісту Громадського сказав один з фігурантів справи екс-співробітник правоохоронних органів Одеси Сергій Долженков, відомий за прізвиськом «Капітан Какао».

«За Мінськими домовленостями ми вважаємось політв’язнями. Варіант обміну обговорювався з керівництвом «ЛНР», «ДНР», з керівництвом України. Генпрокуратура нам також цей варіант пропонувала», – сказав він.

На питання, чи відчуває він провину за події 2 травня 2014 року в Одесі, Долженков відповів, що на даний момент ніхто його про це не питав, навіть суддя.

«Я не давав ніяких свідчень ні під час досудового розслідування, ні зараз», – сказав він.

Зауважимо, що обвинувачення вважає Долженкова одним з ініціаторів зіткнення учасників «Куликового поля» із прихильниками «Євромайдану».

Нагадаємо, в справі про масові заворушення 2 травня 2014 року фігурує 21 обвинувачений. Із них 5, в том числі і росіяни Максим Сакауов та Євген Мєфьодов, перебувають у СІЗО, решта 16 – під домашнім арештом.

Усі вони є представниками так званого одеського «Антимайдану». Їх звинувачують в організації та участі у масових заворушеннях, що призвели до загибелі 6 людей. За цією статтею передбачається покарання від 8 до 15 років позбавлення волі.

8 червня Малиновський райсуд міста Одеси змінив запобіжний захід фігуранту справи «2 травня» росіянину Євгенію Мєфьодову з домашнього арешту на тримання під вартою строком на 50 днів, до 26 липня.

Адвокат росіянина Євгенія Мєфьодова Іван Прилепський припускає, що обміняти можуть Мєфьодова і ще одного фігуранта справи росіянина Максима Сакауова у тому разі, якщо прокуратура змінить обвинувачення в справі масових заворушень, виведе його повторно на досудове слідство і там вона буде закрита за недостатньої кількістю звинувачень.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак підтвердив можливість обміну двох росіян Максима Сакауова та Євгенія Мєфьодова на двох громадян України, які зараз утримуються в Росії.

Пов`язані новини