ENRU

Обвинуваченому у держзраді полковнику Без'язикову продовжили арешт

1b0fc0488549251ad
Іван Без'язиков під час засідання Шевченківського райсуду 15 вересня Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Обвинуваченому в державній зраді полковнику ЗСУ Івану Без'язикову, який був звільнений з полону бойовиків, продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 14 листопада.

Відповідне рішення ухвалила колегія суддів Шевченківського райсуду Києва, передає кореспондент Громадського.

На сьогоднішньому засіданні планувалося дослідження доказів з боку слідства. Однак, адвокати спершу заявили відвід прокурору, а потім відводи двом суддям.

Суд відмовився задовольняти ці клопотання. Прокурор вважає це затягуванням розгляду справи.

«Якби я представляв, наприклад, Без'язиків як захисник і хотів довести його невинуватість, то був би навпаки зацікавлений у тому, аби суд найскоріше виніс рішення», — сказав у коментарі Громадському прокурор Олег Пересада.

Сам Без'язиков вимагав у суду роз'яснити йому, про що йдеться в обвинувальному акті. За його словами, він не зрозумів текст цього документа. Також він стверджує, що звинувачення проти нього є безпідставними.

Іван Без'язиков (праворуч) під час засідання Шевченківського райсуду 15 вересня Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

«Немає жодного факту, який би підтверджував якусь пряму участь у тому, що мені інкримінують. Єдине більш-менш те, що можна взяти до уваги - це свідчення деяких осіб, які з третіх слів намагаються якусь інформацію довести. На відео видно, як ці свідки читають з листка», — сказав Без'язиков у коментарі Громадському.

В обвинувальному акті йшлося, що Без'язиков з 25 травня 2014 року до 27 серпня 2015 року обіймав посаду “заступника начальника розвідувального управління ДНР", мав два службових кабінети і десять підлеглих.

Іван Без'язиков – кадровий офіцер Збройних сил України, керівник розвідки колишнього восьмого армійського корпусу ЗСУ, розформованого у березні 2015 року. Потрапив у полон в серпні 2014 року.

5 липня 2016 року Без'язиков був визволений з полону бойовиків «ДНР». 12 грудня полковника ЗСУ Без'язикова затримали за підозрою у співпраці з «ДНР».  В СБУ заявили, що полковник Без’язиков надавав «ДНР» дані про позиції українських військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «В полоні я боявся, щоб мене не вивезли до Росії» | Історія полковника Без`язикова.