Очі блищать сльозами радості: як відбулося перше Різдво ПЦУ в Лаврі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Києві мороз цього суботнього ранку такий, що руки без рукавиць дубіють за кілька хвилин. Проте жоден холод не може зупинити сотні вірян, які поспішають на історичну різдвяну службу Православної церкви України в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.
Поспіхом крокує в храм Олена Денько. Жінка розповідає, що 14 років тому обвінчалася тут зі своїм чоловіком, тож для неї цей храм особливий. Однак після російського вторгнення приходити молитися у місце, де й досі правили службу священники УПЦ МП, не наважувалась.
«Відколи в нас анексували Крим та окупували Донбас, просто не мала морального права сюди навідуватися. А коли у нас народилася дитина, я принципово шукала священника з українського патріархату», — ділиться вона.
В очах жінки блищать сльози: «Мене переповнюють почуття, що нарешті є можливість у такий день відвідати цей храм».
Інша вірянка, Галина, також не стримує сліз. Вона з сім’єю приїхала на свято в центр Києва з області. Каже, що не могла пропустити цю історичну подію.
«Приїхали з радістю молитися за здоров’я наших ЗСУ. І дуже раді, що Україна нарешті буде молитися в цьому величному храмі. Ми зі сльозами та радістю йдемо у святиню», — каже Галина, коли починають бити у дзвони.
Хто встиг — увійшов на службу в храм, інші залишилися спостерігати за богослужінням на церковному подвір’ї. Службу транслюють на екрані перед храмом. Віряни уважно вслухаються у слова митрополита Епіфанія, який після канонічних церемоній виголошує проповідь.
Окремо згадує українців, які зараз потерпають від росіян на окупованих територіях, а також віддає шану воїнам: «Безперечно, сьогоднішньою радісною подією ми зобов’язані мужності українського війська, нашим новітнім героям, тим, хто на полі бою протистоїть чужинцям, і хто віддав своє життя на полі бою. Ми будемо працювати, аби молитва за український народ і військо звучала тут щоденно».
Митрополит наголошує, що Лавра звільняється з «полону руского міра». Ці слова предстоятеля Церкви підтримують військові, які прийшли на службу.
«Священники московського патріархату не є людьми, які можуть проповідувати духовні цінності українців. Своїм життям, своїм прикладом, своїми "мерседесами" вони показують, що не живуть за заповідями», — вважає військовий Андрій.
«На війні, в окопах атеїстів не буває. Ми люди віруючі, ми віримо, ми молимося. Як і будь-яка людина, в разі потреби ми звертаємося до Бога. Це щастя, що нарешті в такому місці може правити українська церква», — каже Марина, військова медикиня з позивним «Пілюля».
Поки що ПЦУ отримала від влади дозвіл лише на одну службу в головному храмі Лаври. Рішення про подальшу долю собору поки що немає. Його очікують у лютому.
- Поділитися: