BBC написало, що ДТЕК закликає українців подумати про тимчасовий виїзд з країни. У компанії заперечили (ДОПОВНЕНО)
BBC повідомило, що генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко закликав українців подумати про виїзд із країни на декілька місяців через складну ситуацію з електропостачанням. Згодом у ДТЕК уточнили, що виїжджати за кордон він людей не закликає.
Про це він сказав в інтерв'ю BBC.
«Якщо вони зможуть знайти альтернативне місце проживання ще на три-чотири місяці, це буде дуже корисно для системи», — зазначив Тімченко.
За його словами, виїзд із країни зараз теж є допомогою Україні для перемоги у війні з росією: «Якщо споживати менше, то госпіталі з пораненими солдатами матимуть гарантоване електропостачання».
Тімченко розповів, що в енергетиків уже закінчилися обладнання та запасні частини, тому закликав міжнародних партнерів допомогти з цим. А ще очільник ДТЕК каже, що російські енергетики добре обізнані з розташуванням українських енергетичних цілей, адже раніше Україна та росія у цій сфері співпрацювали.
«Вони приносять усі ці знання до російських збройних сил, навчають їх, ставлять дуже конкретні цілі, знають великі частини нашої мережі чи електростанцій», — розповів посадовець.
Доповнено о 19:00. Компанія ДТЕК оприлюднила уривок із інтерв'ю Тімченка, про який не згадали на сайті BBC. У цій частині розмови посадовець зазначає, що в Україні немає надзвичайної ситуації, за якої потрібно виїжджати.
Що відбувається в енергосистемі України?
Протягом місяця російсько-окупаційні війська здійснили 6 масштабних ракетних атак, цілеспрямовано вдаривши по енергетичній інфраструктурі: 10, 11 жовтня, 17 та 31 жовтня, а також 11 та 15 листопада.
Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 18 листопада, внаслідок російських атак майже 50% енергосистеми України виведено з ладу.
«Укренерго» й ДТЕК довелося застосувати стабілізаційні вимкнення електроенергії для відновлення енергосистеми. Людей також закликають ощадливо споживати електроенергію та не вмикати одночасно в мережу декілька потужних електроприладів упродовж дня, особливо в пікові години споживання — з 06:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00.
- Поділитися: