Очільник САП Клименко відкидає тиск на прокурора, який вів справу ексглави Верховного Суду Князєва

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко заперечив тиск на Олександра Омельченка — прокурора у справі ексглави Верховного Суду Всеволода Князєва.
Це він сказав в інтерв'ю ZN.UA.
Олександр Омельченко повідомив, що його скоротили з посади попри брак кадрів, а САП водночас утворила нову посаду, на яку оголосила вакансію.
Прокурор вважає, що його просто позбавили посади через конфлікт із очільником САП Клименком щодо «певних розбіжностей у розумінні проведення процесуальної дії в справі Князєва». За його словами, рішення з'явилося після того, як він погодив запит детектива НАБУ відправити телефон Князєва до Польщі для зняття з нього необхідної інформації.
Клименко заявляє, що з Омельченком був не конфлікт, а «робоча ситуація». Глава САП каже, що не заперечував щодо направлення телефону до Польщі, а переймався його оформленням — детективи НАБУ повідомили про ризик, що це можуть зробити неправильно.

«Є перелік підстав, коли доказ можуть визнати неналежним або недопустимим у суді. Якщо допущено порушення й ці порушення мали наслідком втручання в права людини, ми не зможемо використати такий доказ у суді», — сказав Клименко.
Він заявив, що ніхто ні в САП, ні в НАБУ не розглядав питання про призначення експертизи телефону в Україні за стінами НАБУ. У випадках технічної спроможності та впевненості, що буде результат, детективи НАБУ завжди розблоковують телефони самі.

Наразі, за словами Клименка, телефон розблоковано, інформацію з нього скопіювали, її досліджують детективи НАБУ. Та лише за результатами дослідження правоохоронці будуть вирішувати, чи матиме телефон Князєва якесь резонансне значення для справи.
«Ба більше, треба розуміти: на той факт і те провадження, в якому Князєву вже повідомлено про підозру, цей доказ ніяк не вплине. За відомим епізодом щодо ексголови ВС і адвоката слідство фактично перебуває на фінішній прямій», — сказав Клименко.
Глава САП також зазначив, що в прокуратурі був запланований процес реорганізації, а наразі Омельченко ознайомився лише з наказом про зміну структури САП.
«Про скорочення його посади відділ кадрів ОГП офіційно його ще навіть не інформував. Тобто формального повідомлення про скорочення ще взагалі не було. Хоча він чомусь про це заявляє. Але коли це справді станеться, Олександр Омельченко пройде всю встановлену законом процедуру», — зазначив Клименко.
Нагадаємо, пресслужба САП у коментарі «РБК-Україна» зазначила, що скорочення посади, яку обіймав Омельченко, готувалося задовго й не пов’язане зі справами, якими він керував. У відомстві додають, що Омельченко залишився прокурором і має право бути на відповідній посаді в САП.
«При цьому, згідно з наказом Офісу Генерального прокурора від 10 липня, у переліку прокурорів, які можуть вести процесуальне керівництво справами в судах, прізвища Омельченка немає», — зазначає видання.
Омельченко, за даними видання, звернувся до Ради прокурорів із проханням дати оцінку відповідним діям.
- Поділитися: