58 народних депутатів направили до Конституційного Суду подання щодо оцінки закону про Державне бюро розслідувань. Про це повідомляє пресслужба суду.

Депутати, більшість яких — від фракції «Опозиційна платформа — За Життя», просять КСУ оцінити, серед іншого, конституційність повноважень президента щодо затвердження структури ДБР, призначення й звільнення її керівника, а також трьох членів до складу конкурсної комісії.

«Суб’єкт права на конституційне подання вважає, що оспорювані положення Закону не відповідають низці статей Основного Закону України», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, закон про ДБР було ухвалено в листопаді 2015 року.

Державне бюро розслідувань покликане розслідувати злочини посадовців найвищого рівня — від експрезидента, усього Кабінету міністрів і керівників відомств, до правоохоронців та суддів. Орган забере в Генеральної прокуратури функцію слідства. Крім того, до підслідності ДБР належать військові злочини, які раніше розслідувала військова прокуратура.

Не «веде» Держбюро лише окремі корупційні злочини, які належать до підслідності Національного антикорупційного бюро України.

Поділитись: