УКРАЇНА

Одеська поліція просить Інтерпол оголосити у розшук олігарха-втікача Курченка

28 листопада, 2017 20:11
УКРАЇНА/Одеська поліція просить Інтерпол оголосити у розшук олігарха-втікача Курченка
Зберегти
Вигляд
Українська поліція звернулась до Генерального cекретаріату Інтерполу з проханням про поновлення міжнародного розшуку українського олігарха Сергія Курченка.

Українська поліція звернулась до Генерального cекретаріату Інтерполу з проханням про поновлення міжнародного розшуку українського олігарха Сергія Курченка.

Про це речниця генпрокурора Лариса Сарган повідомила у Facebook.

«Внесено клопотання до Генерального секретаріату Інтерпол про оголошення у міжнародний розшук Сергія Курченка з метою встановлення його місцеперебування», — йдеться у повідомленні.

Поліція просить про публікацію блакитного розшукового повідомлення щодо розшуку Курченка.

Курченко підозрюється у створенні злочинної організації, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, ухиленні від сплати податків та інших злочинах.

За даними ГПУ, колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко і олігарх Курченко завдали Україні 198 млрд гривень збитків.

Крім того, ГПУ стверджує, що від махінацій Курченка з нафтопродуктами до держбюджету не надійшло понад 2 мільярди гривень.

У січні суд обрав запобіжний захід у вигляді заочного арешту Сергія Курченка.

У травні 2017 року Курченка оголошено у державний розшук та надано дозвіл на його затримання.

У червні цього року ГПУ погодила і направила Курченку повідомлення про підозру у правопорушеннях за 9 статтями КК України.

Раніше Курченко перебував у міжнародному розшуку Інтерополу за запитом ГПУ.

Керівник робочого апарату Українського бюро Інтерполу Василь Неволя в ефірі Громадського повідомляв, що Курченко перебуває закритій базі розшуку Інтерполу.

3 травня повідомлялось, що Інтерпол зняв з міжнародного розшуку екс-чиновників з оточення президента-втікача Януковича, в тому числі і Курченка.

Водночас, адвокат Курченка Юрій Сухов у коментарі Громадському повідомив, що Інтерпол зняв Курченка з міжнародного розшуку ще у кінці лютого — на початку березня цього року, але, за його словами,  Генпрокуратура це приховала.

«Було ухвалене рішення про припинення оголошення у міжнародний розшук через політичну мотивованість справи», — сказав він.

Пов`язані новини