Через пандемію коронавірусу COVID-19 та пов’язані з нею карантинні обмеження 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ) вперше відбудеться в онлайн-форматі.

Про це повідомили організатори фестивалю 12 травня.

Крім того, захід перенесли на інші дати. Цьогоріч фестиваль відбудеться не в липні, як це було зазвичай, а восени — з 25 вересня по 3 жовтня.

Окрім онлайн-частини, в межах фестивалю в Одесі планують провести традиційний open-air кіноперформанс на Потьомкінських сходах.

«Через пандемію, яка сколихнула весь світ, індустрія івентів змушена швидко ухвалювати важливі рішення щодо запланованих на 2020-й рік заходів. Один за одним переносяться або скасовуються масштабні фестивалі та інші міжнародні кіноподії. Ми адаптовуємось до нових реалій і не хочемо залишати наших глядачів без кіноподії, на яку вони чекають протягом року. Тож у 2020-му Одеський міжнародний кінофестиваль вперше у своїй історії відбудеться в онлайн-форматі», — зазначила президентка Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко.

Генеральна продюсерка кінофестивалю Юлія Сінькевич розповіла, що організатори розглядали різні варіанти проведення заходу. 

«Онлайн-формат є незвичним не тільки для нас, а й для всієї кінофестивальної індустрії. Ми сприймаємо це і як новий виклик, і як оптимальну наразі можливість дати нашим глядачам те, чого вони чекають — найкращі, найякісніші фільми з усього світу та фестивальну атмосферність, яку вони відчують навіть через екрани», — сказала вона.

Сінькевич також розповіла, що фестиваль отримав понад тисячу заявок цього року і зараз програмний відділ працює над ними і тримає зв’язок з усіма, хто надіслав свої фільми.

В онлайн-форматі у програмі Одеського міжнародного кінофестивалю традиційно проходитимуть усі програмні та позапрограмні покази, а також відбуватимуться майстер-класи та пресконференції.

Окрім того, в онлайн-форматі проходитиме індустрійна частина кінофестивалю Film Industry Office.

Оновлений регламент 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю організатори обіцяють оголосити вже найближчим часом. Інформацію щодо придбання абонементів на онлайн-захід оприлюднять додатково на офіційних ресурсах ОМКФ.

Поділитись: