Одеський кінофестиваль оголосив переможців цьогорічного конкурсу
Фото:

Odesa International Film Festival/Facebook

Журі 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю визначило цьогорічних переможців конкурсу. Їх оголосили на урочистій церемонії закриття, яка відбулася в онлайн-форматі через пандемію коронавірусу.

Про це повідомила пресслужба фестивалю.

Головну нагороду — ґран-прі Міжнародного конкурсу — отримав американський фільм «Вечеря в Америці» режисера Адама Ремеєра.

Головні герої стрічки — панк-музикант, що тікає від переслідування, і дівчина, яка фанатіє від його гурту. Вони вирушають у раптову подорож по США.

Журі Національного конкурсу «Найкращим повнометражним фільмом» назвало українсько-румунську документальну стрічку Адріана Пірву та Олени Максьом «Не все буде добре». Він також отримав нагороду за «Найкращу режисерську роботу».

«Найкращим українським короткометражним фільмом» став «Прощавай, Головін» режисера Мат’ю Ґрімар. 

«Найкращим українським повнометражним фільмом» Міжнародна федерація кінопреси назвала «Бєс» (режисер Єгор Трояновський). А звання «Найкращої української короткометражки» від неї отримав фільм «Чачьó» (режисер Віталій Гавура).

«Приз глядацьких симпатій» у Національній конкурсній програмі отримала стрічка «Віктор_Робот» (режисер Анатолій Лавренишин).

«Найкращою акторкою року» за версією ОМКФ стала Марія Хомутова за роль у стрічці «Двоє» (реж. Владислав Вітрів). У номінації «Найкраща акторська робота» Міжнародного конкурсу переміг ансамбль акторок з фільму «Материнство» (реж. Маура Дельперо): Лідія Ліберман, Деніз Каррізо, Аґустина Малале.

«Найкращим режисером» став Фабріс дю Вельс, який зняв фільм «Обожнювання». А найкращим фільмом журі назвало стрічку «Атлантида» Валентина Васяновича.

Спеціальну згадку журі отримали «Служителі» (режисер Іван Остроховський) та «Ти помреш у двадцять» (режисер Амджаж Абу-Алала) за музику до стрічки.

Почесну нагороду «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво отримали Роман Балаян та Рой Андерссон.

Поділитись: