Новий голова Одеської митниці Денис Пудрик
Фото:

Mikheil Saakashvili / Facebook / скриншот

З 26 серпня очільником Одеської митниці став 43-річний Денис Пудрик. До цього він пропрацював у 12 різних митницях, був люстрований, але потім поновлений на роботі. А ще — має три вищі освіти й у різні періоди свого життя був чи є пов’язаним із партією Юлії Тимошенко «Батьківщина» і чинним керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Хто такий Денис Пудрик?

Денис Пудрик народився в Макіївці Донецької області. Має три вищі освіти (менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, держуправління, юриспруденція) і ступінь кандидата економічних наук.

Свою кар’єру в митних органах Пудрик почав ще в студентські роки: коли йому було 21, влаштувався інспектором у Донецький аеропорт. Відтоді аж до 2014 року встиг попрацювати в Донбаській, Маріупольській, Східній, Бердянській, Кримській, Чернігівській, Львівській та Луганській митницях, більшість із яких очолював.

У травні 2014 року Пудрика звільнили з Кримської митниці. Оскільки він зробив це не за власним бажанням, то підпадав під дію закону про люстрацію. Це й стало підставою його люстрації в 2015-му — тоді чиновник очолював Кіровоградську митницю.

У 2019 році Пудрик оскаржив своє звільнення в Окружному адміністративному суді Києва. І не лише домігся поновлення на посаді, а й отримав майже 700 тисяч гривень компенсації за вимушений прогул.

Сам митник своє ставлення до люстрації в одному з інтерв’ю описував так: «Завдяки закону про люстрацію, під який я сам потрапляю і цього не приховую, були вимиті професійні кадри з усіх структур. І, що важливо зазначити, заміну їм, за великим рахунком, так і не знайшли. Для чого це робиться? Для того, щоб з'явилася можливість розставити своїх, більш поступливих і лояльних».

У червні 2020 року Денис Пудрик став заступником очільника Одеської митниці — дванадцятої в його кар’єрі. У липні міністр фінансів Сергій Марченко погодив його кандидатуру на посаду виконувача обов’язків керівника.

А ще з літа 2019-го Пудрик працює проректором у Державному університеті фіскальної служби України.

У декларації митника — одна квартира в Києві та Криму (разом із земельною ділянкою та будинком), дві квартири в Донецьку і Туреччині, дачний будинок і земельна ділянка під Києвом, а також кімната в Кропивницькому. У його власності чотири автівки та чотири коштовні годинники (марки Corum, Zenith, Rolex, Breguet).

Новий голова Одеської митниці Денис Пудрик
Фото:

Wikipedia

Які в нього можуть бути зв’язки з Тимошенко і Єрмаком?

На позачергових виборах 2019 року Денис Пудрик балотувався до парламенту від партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко під 55-им номером у списку. На сайті Центральної виборчої комісії зазначено, що Пудрик є членом «Батьківщини».

Місце було непрохідним, а тому Пудрик так і не пройшов до парламенту. На різноманітних сайтах-помийниках його називають кумом Тимошенко без жодних підтверджень.

Прессекретарка політикині Марина Сорока відмовилася коментувати нам цю інформацію. Ми не змогли зв’язатися із пресслужбою «Батьківщини», аби підтвердити, чи досі Пудрик є членом цієї політичної партії.

Дружина Пудрика — Наталія — мала дівоче прізвище Куніцина. Наталія Куніцина є донькою Сергія Куніцина — позаштатного радника голови Офісу президента Андрія Єрмака. Цю інформацію сам Куніцин підтвердив нам у коментарі.

Сергій Куніцин у 2014-2019 роках був депутатом Верховної Ради від Блоку Петра Порошенка. А ще був позаштатним радником тодішнього президента України.

Політична діяльність Куніцина, судячи з його офіційної біографії, тривалий час була пов’язана з Кримом: з 2006 по 2012 рік він був депутатом парламенту АРК і місяць у 2014-му встиг попрацювати постійним представником президента там.

А професійна діяльність Дениса Пудрика на митниці так само пов’язана з Кримом: Кримську митницю він очолював тричі: в 2010-11-му, 2012-13-му і 2013-14-му роках.

Як відреагували на призначення Пудрика?

Колишній очільник Одеської облдержадміністрації, а нині — керівник Національного комітету реформ Михеїл Саакашвілі заявив: призначення Пудрика очільником тамтешньої митниці — це «типовий старий феодальний інститут годівниць, який не має нічого спільного з державними інтересами».

«Скільки можна ходити по колу, пропонуючи одних й тих самих серед старих «професіоналів» і поглиблюючи корупційне коло. Скільки можна жерти власний національний організм і займатися самознищенням?» — написав Саакашвілі у Facebook.

Журналіст Юрій Бутусов стверджує, що Пудрик — «довірена особа Єрмака», якій віддали «митні ворота країни». «Навряд чи президент Зеленський не в курсі, хто призначив і кого саме призначили на найбільшу митницю, адже Саакашвілі перш за все просив призначити на Одеську митницю його людей, як це було у 2015-му», — додає він.

Під час підготовки цього матеріалу дружина Пудрика Наталія закрила свою сторінку у Facebook. На ній вона пересилала інтерв'ю, заяви і новини про свого чоловіка.

Поділитись: