ENRU

Одеський припортовий завод програв суд олігарху Фірташу

Апеляційний суд підтвердив рішення Южненського міського суду про задоволення клопотання компанії Ostchem Дмитра Фірташа про можливості реалізувати на території України рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення з Одеського припортового заводу $193 млн боргу, за винятком пені і штрафів.

Про це повідомив в. о. голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Учора апеляційний суд відхилив всі наші апеляції та клопотання... Відкритий потенційний шлях до банкрутства ОПЗ», — заявив він на засіданні Кабінету міністрів.

Прем'єр Володимир Гройсман уточнив, що мова йде про борг майже $300 млн.

За словами Парфененка, Фонд держмайна і завод готують касаційну скаргу та клопотання про зупинення цього рішення, а також серію технологічних кроків, які зроблять неможливим банкрутство ОПЗ.

«Все це створює враження про якусь цілеспрямовану кампанію зі знищення інвестиційної привабливості підприємства. Як висновок можу сказати тільки одне: все це вимагає якнайшвидшої приватизації та пошуку ефективного власника для ОПЗ», — додав він.

Прем'єр поцікавився, чи правда, що юристи ОПЗ не прибули на засідання Апеляційного суду.

«Абсолютна правда. Ми поміняли юристів, точніше, не ми, а ОПЗ ... Ця компанія — «дочка» Василь Кісіль і Партнери. Ці юристи направили ряд клопотань щодо апеляції, однак вчора (10 травня) на суд не з'явилися. Сьогодні будемо проводити «розбір польотів», проте складається гнітюче враження», — відповів Парфененко.

Прем'єр-міністр Гройсман назвав таку ситуацію «змовою».

«Вважаю, що зараз відбувається змова, що почався ще в минулому році, коли уряд абсолютно добросовісно затвердив публічний продаж. В серпні (2016- го - ред.) Була змова, щоб програти один суд, а зараз - щоб програти інші суди ... Все це сприяє тому, щоб почати банкрутство підприємства, що належить народу. Директор заводу, найняті юристи, впевнений, задіяні в цій брудній схемі», — підсумував голова уряду.

У березні суд дозволив компанії Ostchem Holding Limited, що належить українському олігарху Дмитру Фірташу, примусово стягнути з Одеського припортового заводу 6,8 млрд гривень.

Зазначено, що даний борг утворився в результаті невиконання ОПЗ договору купівлі-продажу природного газу від 20 січня 2013 року.

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма ухвалив рішення на користь Ostchem Holding Limited 25 липня 2016 року. 

Пізніше у коментарі Громадському Василь Кисіль, старший партнер АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», спростував заяву Парфененка про те, що у ВКП є дочірня компанія, яка причетна до справи ОПЗ vs. OstChem.

«Адвокатському об’єднанню «Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери» в цьому році виконується 25 років. За весь цей період у нас ніколи не було жодних представництв, філій чи дочірніх компаній ні на території України, ні поза її межами», — сказав він.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram