В Амстердамі нідерландські правоохоронці затримали одного з трьох підозрюваних у викраденні картини французького імпресіоніста П’єра Огюста з будівлі аукціонного дому Dorotheum у Відні. Ним виявився 59-річний громадянин України, раніше судимий за скоєння схожого злочину в Україні, повідомляє «Укрінформ».

За даними представника земельного суду Відня, підозрюваного затримали в Амстердамі в середині грудня 2018 року, а 28 грудня його передали до Відня. Нині він перебуває під вартою у Відні. 

Під час його затримання в амстердамському готелі також виявили сумку, в якій, відповідно до даних з камер спостереження аукціонного будинку, і винесли твір Ренуара. 

Як повідомляють австрійські ЗМІ, чоловік спеціалізується на викраденні витворів мистецтв. У 2005 році в Україні його засудили за викрадення картини Івана Айвазовського з одного з українських музеїв.

Нагадаємо, 26 листопада 2018 року щонайменше троє людей викрали з будівлі аукціонного дому Dorotheum у Відні картину Ренуара орієнтовною вартістю близько 120-160 тисяч євро. Двох інших співучасників злочину продовжують шукати. Потенційний покупець викраденої картини може перебувати я у Північній Європі.

Поділитись: