Моніторингова група уповноваженого Верховної Ради з прав людини виявила в засуджених в Олексіївській колонії №25 тілесні ушкодження, а в одного із них сліди від катувань.

Про це омбудсменка Людмила Денісова повідомила у Facebook.

«Зокрема, одному з засуджених, через катування якого і стався конфлікт (групи ув’язнених із персоналом установи — ред.), були завдані опіки в області сідниць та анального отвору. Зазначені ушкодження були зафіксовані медичною документацією лише після втручання Офісу Омбудсмана», — заявила Денісова.

За її словами, інші ув’язнені, у яких виявили тілесні ушкодження, зараз перебувають у пригніченому стані. Усю зібрану інформацію вона пообіцяла передати правоохоронцям.

Також омбудсменка доручила своєму представнику у східних областях систематично відвідувати засуджених, аби унеможливити подальший моральний та фізичний тиск на них.

Конфлікт між в Олексіївській виправній колонії стався 8 грудня між засудженими та працівниками установи під час обшуку. Після цього слідчі Держбюро розслідувань розпочали розслідування факту ймовірного застосування фізичної сили до засуджених службовими особами колонії. 

Поділитись: