Організація економічного співробітництва та розвитку проведе аудит державної компанії Укренерго для її подальшої корпоратизації та проведення енергетичної реформи в Україні.

Відповідної домовленості щодо проведення аудиту досягли наприкінці січня 2019 року, повідомляють у Міністерстві фінансів України.

«Такий аналіз дозволить відзначити сильні та виявити слабкі сторони корпоративного управління компанії, визначити ключові перешкоди та ризики, а також спрогнозувати тенденції для подальшого розвитку не тільки Укренерго, але й електроенергетичного комплексу в цілому», — повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Зазначається, що результати аудиту використають для проведення енергетичної реформи в Україні відповідно до вимог ЄС, зокрема розділення функцій постачальника енергії та його продавця.

Нагадаємо, що 6 лютого уряд передав Укренерго в управління Мінфіну. Це зробили в межах енергетичної реформи, проведення якої є вимогою ЄС для виділення Україні нового траншу допомоги на 500 мільйонів євро.

Укренерго — державна компанія, що обслуговує магістральні та міждержавні лінії енергопередач, а також централізовану диспетчерську об’єднаної енергосистеми України.

11 грудня ЄС офіційно перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.

500 мільйонів євро виділили у рамках макроекономічної програми для України, загальний обсяг якої складає 1 мільярд євро. Ці кошти є надзвичайно важливими для України, адже їх зарахують напряму до державного бюджету, що дозволить у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями держави.

16 листопада президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 мільярд євро.

Поділитись: