Офіційно переможцем кокусів в Айові став Бутіджедж. Але це не точно

За результатами підрахунку 100% голосів переможцем кокусів Демократичної партії в Айові став Піт Бутіджедж. Утім деякі американські ЗМІ заявили про неточний підрахунок голосів і відмовилися називати ім’я переможця.

Згідно з офіційними даними, які повідомило керівництво осередку Демократичної партії в Айові, мер міста Саут-Бенд штату Індіана Бутіджедж здобув 26,2% делегатів від штату. На другому місці — сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс, у якого результат лише на 0,09% менше — 26,1%.

Третє місце — в сенаторки від штату Масачусетс Елізабет Воррен (18%), четверте — в колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена (15,8%). На п’ятому місці — сенаторка від штату Міннесота Емі Клобушар (12,3%).

Утім американська інформаційна агенція Associated Press заявила, що не може оголосити остаточних результатів кокусів в Айові — навіть попри наявність офіційних результатів.

«Є свідчення, що (Демократична — ред.) партія неточно протабулювала деякі з результатів, зокрема ті, які було оприлюднено надвечір у четвер (6 лютого — ред.) як остаточні. За оцінкою АР, остаточно підрахували 99% за округами», — йдеться в повідомленні інформагентства.

А CNN повідомив про «помилки» в підрахунках результатів кокусів Демократичної партії в Айові.

Кандидати на номінацію від Демократичної партії можуть оскаржити результати до 13:00 за тихоокеанським часом (20:00 за Києвом).

Слід зазначити, що Айова — це перший штат, у якому починають обирати номінанта на боротьбу за президентське крісло від обох партій. Хоча це невеликий і не найважливіший штат (від нього обирається всього 41 делегат, що складає десь 1% від їхньої загальної кількості), результати змагання тут, як показує досвід, мають великий вплив на подальшу виборчу кампанію.

Водночас за останні 35 років жоден представник Демократичної партії, який програвав в Айові та Нью-Гемпширі, не був номінований від партії у кандидати в президенти.

З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.

Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.

«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.