В Офісі протидії рейдерству ухвалили рішення скасувати незаконне привласнення житла українського кінорежисера Юрія Ляшенка після його звернення до президента Володимира Зеленського.

Про це глава держави повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Зеленський розповів, що наприкінці 2019 року до нього звернувся кінорежисер Юрій Ляшенко, у якого «рейдери захопили житло».

«У 2009 році він хотів отримати спадщину — квартири від померлої родички, тож звернувся до відповідних державних органів. Тим часом нерухомість захопили сторонні особи. Попри перемогу потерпілого в судових процесах, нотаріус відмовився виконувати рішення Верховного Суду. Згодом Юрій Ляшенко дізнався, що квартири перереєстровано на третіх осіб», — уточнив він.


Зазначається, що глава держави у супроводі адвокатів Ляшенка вирушив до новоствореного Офісу протидії рейдерству, де Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації ухвалила рішення скасувати незаконну реєстрацію, а міністр юстиції Денис Малюська — підписав відповідний наказ.

«Після того, як усі необхідні документи було отримано, особи, що незаконно займали квартиру кінорежисера, залишили її 30 грудня 2019 року. Юрій Ляшенко повернувся до своєї оселі», — уточнив президент, закликавши за потреби звертатися до новоствореного відомства за допомогою.

Нагадаємо, 18 грудня прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що його уряд поборов системне рейдерство.

До цього міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив, що в Україні запровадять подвійну авторизацію при реєстрації прав власності. Раніше Дубілет заявляв, що припинити рейдерство в Україні можна, оновивши програмне забезпечення, яке використовується при реєстрації прав власності.

Поділитись: