Життя

Оголошення щодо викриття фактів корупції всередині Товариства Червоного Хреста України

Життя/Оголошення щодо викриття фактів корупції всередині Товариства Червоного Хреста України
Зберегти
Вигляд

Запрошуємо всіх, кому відомо про факти корупційних зловживань всередині Товариства Червоного Хреста України, звертатися до команди Transparency International Україна та Громадського телебачення, і повідомляти про них. Викривати можна анонімно, але з наведенням точних фактів, які зможуть перевірити відповідні органи.

Після оприлюднення програмою «Слідство.Інфо» журналістського розслідування про кричущі випадки корупції у низці відділень Товариства Червоного Хреста, керівники організації заявили про свою готовність проводити розслідування і навіть обіцяли долучити до нього представників громадськості та волонтерів. Утім під час прес-конференції представники ТЧХУ піддали сумніву наведені журналістами факти зловживань всередині організації. Водночас неофіційно деякі представники та волонтери ТЧХУ згодні з тим, що система потребує оновлення та збільшення прозорості, а отже підзвітності. Тому перевірка має бути проведена дуже прискіпливо. Нагадаємо, у журналістському розслідуванні були продемонстровані факти торгівлі товарами, зазначеними як гуманітарна допомога, а при запиті документів виникла підозра на непрозоре витрачання коштів державного бюджету на послуги патронажної служби.

Для того, щоб рух однієї найбільш етично мотивованих волонтерських організацій в країні став більш прозорим та зміг очистити себе від застарілих схем, ТІ Україна та «Слідство. Інфо» мають на меті зібрати максимальну кількість повідомлень про факти зловживань, що пов’язані із ТЧХУ. В пріоритеті – факти, які викладені чітко та які можна перевірити. Ситуація навколо Товариства має бути розслідувана не лише журналістами та небайдужими активістами, а й правоохоронними органами.

Антикорупційна громадськість високо цінує гуманітарний внесок Товариства Червоного Хреста у справу допомоги усім нужденним і цінує роботу кожного чесного працівника і волонтера організації. Ми не бажаємо, щоб зловживання окремих персоналій позначилися на іміджі всієї організації, а тому закликаємо керівництво ТЧХУ разом із журналістами, волонтерами та активістами очистити заплямовану репутацію Товариства та розслідувати ганебні випадки корупції.

Ми просимо не мовчати кожного, хто зіткнувся з корупцією у Товаристві Червоного Хреста України. Повідомити про корупцію можна на сайті anticorruption.in.ua, чи за адресами: [email protected] та [email protected]

Ще раз наголошуємо, викривач може повідомити про корупцію анонімно. У повідомленні слід перерахувати конкретні факти корупції, вказати прізвища, місце скоєння правопорушення, суми та інші обставини, а також свої контакти, принаймні – електронну адресу.

Пов`язані новини