Поліцейські приходили до офісів партії БПП у різних містах та регіонах, зокрема у Сумах, Чернігові, на Черкащині та Хмельниччині. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив народний депутат від БПП, керівник секретаріату партії, Маским Саврасов.

«У нас вже не вперше відбувається таке в Україні. До офісів наших партій (БПП, ред.) поступають анонімні дзвінки, після чого приїжджають ЗМІ, а після цього на цей виклик приїздять працівники Нацполіції, МВС. Така ж ситуація відбулась і вчора (у Сумах, ред.)», — сказав Саврасов.

Депутат підтвердив, що приміщення в будинку по проспекту Курському у Сумах, куди приходила поліція, дійсно є офісом партії БПП.

«Це наші партійці, чим вони там займались — не знаю, мене на місці не було. Але вони мало право перебувати в офісі партії, займатись своїми справами… вчора ця ситуація відбулась із записом на відео», — додав депутат.

Саврасов наголосив, що подібна ситуація відбулась також у Чернігові, у Черкаській та Хмельницькій областях: спочатку прибула преса, а потім наряд поліції.

За його словами, поліція звертається до представників партії БПП і вимагає надати перелік членів партії. «До нас звертались представники поліції з вимогою надати перелік членів партії, прихильників… Навіщо це робиться, у мене немає розуміння», — зазначив депутат.

Нагадаємо, ввечері 21 лютого у Сумах поліцейські прибули до офісу партії БПП та затримали двох людей нібито за незаконне використання приміщення, саме приміщання силовики опечатали, а затриманих доставили до відділу поліції.

У прокуратурі Сумської області у зв'язку з інцидентом відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ст. 170 (перешкоджання законній діяльності політичних партій) та ч. 1 ст. 371 (завідомо незаконні затримання) КК України.

Здійснення досудового розслідування у провадженні доручено слідчим СБУ.

Поділитись: