Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним рішення Національного бганку про відкликання банківської ліцензії банку «Союз». Нацбанк це рішення оскаржуватиме в апеляції.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Там зазначають, що відповідне рішення Окружний адмінсуд Києва ухвалив 6 листопада. Щойно до НБУ надійде текст рішення суду буде подано апеляцію, тому це рішення не набуло законної сили.

Окрім визнання незаконним припинення банківської ліцензії банку «Союз», суд зобов'язав Нацбанк «вчинити всі необхідні дії щодо відновлення функціонування банку «Союз» в якості банківської установи».

«Правлінням Національного банку 15 березня 2016 року було прийнято постанову №162/БТ «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «КБ «СОЮЗ». Основною підставою для такого рішення був факт встановлення систематичного порушення банком законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму», — нагадують у Нацбанку.

Там також додали, що чинний закон не передбачає механізмів повернення виведених з ринку банків, тому фактично виконати рішення суду неможливо.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що через суди намагаються повернути зі збанкрутілих банків 37 мільярдів гривень. При цьому, протягом 2018 року Нацбанк зміг погасити заборгованість збанкрутілих банків лише на 2,6 мільярда гривень.

Поділитись: