Російська окупаційна влада Криму виставила на аукціон виноробний завод «Масандра». Його стартова ціна — 5,3 млрд рублів (приблизно 2 млрд гривень).

Про це повідомляє Крим. Реалії з посиланням на «РосЭлТорг».

«Міністерство майнових і земельних відносин Криму» виставило на торги 100% акцій «Виробничо-аграрного обʼєднання «Масандра». Для участі в аукціоні потрібно заплатити 20% від стартової вартості акцій — 1,06 млрд рублів.

Приймати заявки будуть до 8 грудня, а аукціон проведуть — 14 грудня.

Як реагує українська влада?

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим направила в прокуратуру Криму, яка підконтрольна Україні, інформацію про продаж майна Керченської паромної переправи, що належить Міністерству інфраструктури України, та «націоналізацію» підприємства «Масандра», яке належить українському Міністерству аграрної політики.

У прокуратурі заявили, що проводять досудове розслідування у кримінальних справах щодо «незаконного привласнення та розтратою майна». Матеріали, які передало представництво, перевірять та долучать до кримінальних проваджень.

Трохи про підприємство

«Масандра» — один із найбільших виноробних заводів України та Європи. До підприємства входить 9 заводів первинного і вторинного виноробства та 3 самостійних заводи.

Після анексії Криму «Масандру» оголосили власністю Управління справами президента Росії. На материковій Україні продовжує діяти держконцерн «Національне виробничо-аграрне об'єднання "Масандра"», власником якого є Господарсько-фінансовий департамент секретаріату Кабміну України.

У жовтні цього року «депутати» анексованого Криму проголосували за приватизацію винзаводу до кінця 2020 року.

Поділитись: