Окупанти випускали фосфорні снаряди та мінували забороненими боєприпасами: головні новини 30 березня

В Україні триває 35-та доба повномасштабної війни росії проти України. Сьогодні, 30 березня, російсько-окупаційні війська, зокрема, знову використали фосфорні снаряди та дистанційно мінували землю своїми новітніми протипіхотними мінами ПОМ-3 «Медальйон» — головне за день.

Дії ворога протягом дня

  • Окупанти, попри свої заяви, не зменшили активності у Чернігівській області. Так, упродовж ночі вони обстрілювали цивільні об'єкти Чернігова та завдали авіаудари по Ніжину. Мер Ніжина Олександр Кодола написав, що постраждали 6 цивільних, серед них одна дитина. Одна людина померла.
  • У Херсоні невідомі представники «міліції» зранку викрали священника Православної церкви України Сергія Чудиновича. Троє чоловіків провели обшук у церкві, перевірили документи та месенджери у присутніх. Водночас свої документи «міліція» показувати відмовилась. Додому священника відпустили вже ввечері.
  • Під час обстрілу Чернігова російські окупанти пошкодили бібліотеку в центрі міста, яка розташовується в історичній будівлі початку 20 століття. Також пошкоджені об'єкти цивільної інфраструктури: торгові центри та будинки.
  • За даними Генштабу, ворог тимчасово відмовився від блокування Києва, але перегруповується і зосереджує наступальні операції на сході України. Зокрема, нарощує забезпечення військ на Донецькому та Таврійському напрямках. Водночас речник Міноборони Олександр Мотузяник допускає, що окупанти відводять підрозділи, які зазнали найбільших втрат, щоб їх доукомплектувати і продовжити наступ.
  • У Лисичанську окупанти поранили родину: двох дорослих і двох дітей. Останніх у важкому стані госпіталізували, а батьки отримали вогнепальні осколкові поранення. Їхній стан стабілізувався.
  • Окупанти у Харківській області дистанційно мінували землю своїми новітніми протипіхотними мінами ПОМ-3 «Медальйон». Використання такої зброї не допускається Оттавською конвенцією про заборону протипіхотних мін, оскільки вони є знаряддям війни невибіркової дії. Виробляють такі міни лише в рф.
  • Окупанти знову використали фосфорні снаряди — у місті Мар’їнка Донецької області. Внаслідок обстрілу там виявили приблизно десяток загорянь. Їх уже загасили фахівці ДСНС.
  • У Херсонській області окупанти викрали голів Милівської сільської територіальної громади Олега Яхнієнка та Новоолександрівської сільської територіальної громади Олександра Левечка. Наразі невідомо, де вони перебувають.

Інші новини

  • У додатку «Дія» відтепер можна подати заявку про пошкоджене майно під час війни. Скористатися послугою можуть лише громадяни України, у яких від початку повномасштабної війни пошкодили приватні будинки (садибні, дачні та садові), квартири чи інші житлові приміщення (на які зареєстроване окреме право власності, а не в складі будинку).
  • Київ поступово оживає: до міста повертаються мешканці, починає працювати бізнес, організації та установи. Громадський транспорт нині працює в обмеженому режимі — там, де це можливо. Містянам надають усі комунальні послуги. У столиці працює комунальний транспорт, продовольчі магазини, аптеки, банки, заправки, автосервіси, мініярмарки та столичні ринки.
  • Уже 3,5 мільйона українців із зони бойових дій отримали 6500 грн у межах розширеної програми «єПідтримка». Держава вже загалом виплатила 22,7 мільярда гривень у межах розширеної «єПідтримки». Усього заявки на допомогу залишили понад 4 мільйони українців. Найближчим часом вони мають отримати виплати. Кінцевий термін подання заявки на допомогу — 31 березня.
  • Фахівці ДСНС три доби гасили пожежу на нафтобазі у Рівненській області, яка виникла 28 березня внаслідок ракетного удару російсько-окупаційних військ. На місці працювали 67 вогнеборців, 17 одиниць техніки та два пожежні потяги.
  • Українці, які втратили житло, матимуть право на отримання компенсації у вигляді нових домівок. Розроблений законопроєкт стосується житлових приміщень громадян України. Це дозволить державі вже зараз почати працювати та прораховувати витрати на відновлення житла. Йдеться про сотні мільярдів гривень.
  • Мінагрополітики працює над питанням налагодження безперебійних постачань агропродовольчої продукції з України до експортно залежних ринків. Ідеться про іноземні країни, де вже виникає продовольча криза.
  • ЮНІСЕФ разом з Мінсоцполітики розпочали програму грошової допомоги для родин із дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки. Допомогу можуть отримати сім’ї, які: мають 3 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні 1 дитина не досягла 2-х років на момент подачі заявки; або мають 2 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні 1 дитина з інвалідністю.
  • Уже з 1 квітня в Україні поступово розпочнуть роботу заклади культури та мистецтв. Театри, опери та концертні зали знову будуть раді глядачам. Події в закладах культури та мистецтва відбуватимуться з урахуванням вимог воєнного стану.