Окупанти заявили про намір запустити завод «Азот» у Сєвєродонецьку. Це може призвести до техногенної катастрофи
Окупаційні війська заявляють про плани запустити завод «Азот» у захопленому Сєвєродонецьку. Однак це може призвести до техногенної катастрофи через значні руйнування підприємства.
Про це повідомляє група Group DF олігарха Дмитра Фірташа, якій належить завод «Азот».
У компанії пояснили, що холдинг Ostchem, який об'єднує підприємства азотної хімії Group DF, втратив контроль над сєвєродонецьким «Азотом». Через бойові дії на заводі постраждала практично вся інфраструктура.
Зокрема, серйозні ушкодження отримало обладнання основних та допоміжних цехів, пошкоджено обидва цехи аміаку та цех азотної кислоти. Group DF розповідає, що найболючіше для підприємства — повна руйнація системи електропостачання «Азоту». Також на заводі зруйнована система очищення стічних вод.
«Вважаємо неприпустимою ситуацію, коли окупанти усвідомлено наражають на небезпеку людей, змушуючи їх виходити на підприємство. Спроба запустити виробництво з порушенням базових правил безпеки може призвести до жертв та техногенної катастрофи для всього регіону. Масштабні руйнування на заводі не сумісні з його безпечною діяльністю», — пише Group DF.
Нагадаємо, під час боїв за Сєвєродонецьк завод «Азот» став одним з останніх місць, які контролювали ЗСУ. Там також переховувалися приблизно пів тисячі мешканців.
Ситуація на Луганщині
Генштаб ЗСУ 3 липня повідомив, що Сили оборони України були змушені відійти із займаних позицій та рубежів після важких боїв за Лисичанськ Луганської області.
«Задля збереження життя українських захисників було ухвалене рішення про відхід. Ми продовжуємо боротьбу. На жаль, для успіху недостатньо сталевої волі та патріотизму — потрібні матеріально-технічні ресурси. Ми повернемось і неодмінно переможемо!» — йдеться у повідомленні.
Міністр оборони рф сергій шойгу 3 липня відзвітувався путіну, що російські війська повністю окупували Луганську область. Водночас представник Міністерства оборони України Юрій Сак заявляв, що Лисичанськ станом на 3 липня не перебував під «повним контролем» російських військ, але додав, що ситуація у місті «вже досить давно була дуже напруженою», російські війська «безперервно атакували місто».
5 липня голова Луганської ОВА Сергій Гайдай в інтерв'ю «Суспільному» сказав, що Луганська область повністю окупована. Наступного дня він заявив, що в селах навколо Лисичанська точаться важкі бої, а деякі населені пункти вже по два рази переходили під той чи інший контроль.
Зрештою 7 липня Гайдай повідомив, що Луганська область усе ще не перебуває під повним контролем росіян: мовляв, наразі тривають бої на околицях області, і загарбники продовжують зазнавати втрат.
- Поділитися: