УКРАЇНА

Окупаційна «влада» Криму передасть Ялтинську кіностудію у власність Росії

4 липня, 2018 14:55
УКРАЇНА/Окупаційна «влада» Криму передасть Ялтинську кіностудію у власність Росії
Зберегти
Вигляд
lead
В анексованому Криму заявили, що найближчим часом передадуть Ялтинську кіностудію у власність Росії.

В анексованому Криму заявили, що найближчим часом передадуть Ялтинську кіностудію у власність Росії.

Про це заявила так звана «міністр» культури анексованого Криму Аріна Новосельська, передає російське федеральне інформаційне агентство ТАСС.

До таких заходів окупаційна влада Криму вдається через неспроможність самостійно відновити діяльність кіностудії .

«Близько трьох років ми вели листування з федеральним міністерством культури, адже було відчуття, що Крим може відновити сам, за республіканські гроші. Але порахували обсяги фінансування, і на рівні глави республіки, і на рівні віце-прем’єра, який очолює Крим, було ухвалене рішення, що все-таки її передадуть у федеральну власність», — заявила Новосельська.

За словами так званої «міністерки», процес передачі кіностудії «відбудеться швидко».

Раніше підконтрольний Кремлю очільник анексованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що влада РФ планує відроджувати кіностудію за бюджетний рахунок. Аксьонов заявляв, що на відновлення кіностудії буде потрібно близько 4 мільярдів рублів (1,7 млрд гривень).

Зазначимо, що після анексії Криму Росією окупаційна влада примусово викупила студію у тодішніх власників та перетворила її на Державне унітарне підприємство Республіки Крим «Ялта-фільм».

У січні 2017 року повідомлялося, що окупаційна влада Криму планує передати Ялтинську кіностудію у федеральну власність через нестачу коштів на фінансування об'єкта.

3 липня 2018 стало відомо, що в анексованому Криму на аукціоні продали українські санаторії «Місхор», «Дюльбер» і «Ай-Петрі».

Пов`язані новини