Війна

Окупована Луганська область може залишитись без електроенергії через борг у 6 млрд

2 грудня, 2016 21:08
Війна/Окупована Луганська область може залишитись без електроенергії через борг у 6 млрд
Зберегти
Вигляд
Цей борг стосується і підприємств, які лишились на окупованій Луганщині, зокрема Алчевський металургійний комбінат заборгував близько мільйона гривень.

Поставка електроенергії на окуповану територію Луганської області може бути повністю припинена через борг всієї області у 6 млрд гривень, основну частину якого складають кошти, несплачені саме з непідконтрольних територій.

Про це в коментарі Громадському розказав директор компанії «Луганське енергетичне об’єднання» Володимир Грицай.

За його словами, цей борг стосується і підприємств, які лишились на окупованій Луганщині, зокрема Алчевський металургійний комбінат заборгував близько мільйона гривень. Також це стосується вугільних підприємств окупованих Свердловська, Краснодона та Антрацита.

Грицай також додав, що питання цього бору, а також боргу «Луганського енергетичного об’єднання» перед державою у 4 млрд гривень неможливо вирішити і на рівні власника підприємства – олігарха Костянтина Григоришина.

«Я розумію, є гуманітарні питання, там живуть громадяни України. Але це питання має вирішуватись не за рахунок приватної структури. На сьогодні наше підприємство поставлене на межу банкрутства», – сказав Грицай.

Він також додав, з 1 грудня всі кошти, які надходитимуть на рахунки компанії будуть автоматично списуватись на сплату боргу.

Нагадаємо, що через знеструмлення за борги Петровської насосної станції на підконтрольній Україні території в окупованому Луганську деякі райони отримуватимуть воду раз на добу з 17:00 до 20:00.

Крім того, поставка води на окуповану територію Луганської області може бути повністю припинена, через те, що компанія-посередник «Джерело нового життя», яка була створена в результаті Мінських переговорів, не виконує своїх зобов’язань, зокрема, не перераховує кошти за надані послуги.

В свою чергу, Міжнародний Комітет Червоного Хреста з 1 грудня припиняє сплачувати рахунки і закликає членів Трьохсторонньої контактної групи в Мінську вжити термінових заходів, щоб забезпечити водопостачання у Луганському регіоні.

Пов`язані новини