Новоазовськ — місто районного значення у Донецькій області, райцентр Новоазовського району.  Де-факто з 2014 року населений пункт контролюється самопроголошеною «Донецькою народною республікою».

Промисловість:

Діють «Новоазовьска птахофабрика», «Агрофірма «Росія», «Новоазовький завод мінеральної води». Зараз частково працює під контролем бойовиків так званої «ДНР».

Освіта і соціальна сфера:

У Новоазовську працюють п'ять дитячих садів, районна лікарня, будинок культури, дитяча школа мистецтв, дві бібліотеки. У літній період діють два дитячі оздоровчі табори.   Також відкрито три школи і філія Луганського національного аграрного університету.

Захват і окупаці:

15 березня 2014 року представники компартії України провели в Новоазовську мітинг під гаслом «За Крим! За Донбас! За референдум!». Так тут почався сепаратистський рух. На початку квітня 2014 року в Донецьку бойовики захопили будівлю обласної ради і обласної держадміністрації, а потім проголосили утворення так званої «республіки».

В середині серпня Росія сконцентрувала на кордоні з Новоазовськом значну частину своїх військ. 27 серпня бойовики та російські війська взяли під контроль пункт пропуску «Новоазовськ». 28 серпня танки Росії увійшли в Новоазовськ. Над міською адміністрацією був піднятий прапор так званої «ДНР». Сили МВС України та Державної прикордонної служби, які не мали важкого озброєння, були виведені з міста. Армія відступила до Маріуполя.

Керівництво:

Мер Новоазовська - Василь Сафронов. Був звільнений лідером донецьких бойовиків Олександром Захарченко за крадіжку гуманітарної допомоги. Де-факто містом управляє Олександр Захарченко. Новоазовськ був окупований практично без боїв, тому місто та його інфраструктура не постраждали. Близькість до Росії дозволила уникнути проблем з продуктами. Лікарні та школи працюють у колишньому режимі - як і до війни. Бойовики також ведуть тут пропагандистську діяльність. Так, в квітні 2015 року в у Новоазовську був відкритий пам'ятник Леніну.

Ціни на основні продукти:  

М'ясо - 100-120 грн/кг

Соняшникова олія - 45 грн/л

Цукор – 45 грн/кг

Молоко – 13 грн/л

Оселедець – 80 грн/кг

Хліб - 5 грн

Картопля - 20 грн/кг

/ Громадське.Схід

Поділитись: