Доброволиця батальйону імені Джохара Дудаєва та «Київ-2» Аміна Окуєва, яку вбили 30 жовтня 2017 року, не була б проти обміну Артура Денісултанова на прізвисько «Дінго», якого обвинувачують у першому замаху на Аміну та її чоловіка Адама Осмаєва у червні 2017-го.

Про це в інтерв’ю hromadske повідомила мама Аміни — Ірина Камінська. 

За словами жінки, ще на початку розслідування щодо першого замаху вони обговорювали з донькою можливість видачі «Дінго» Росії.

«Коли ще не починалось слідство, було зрозуміло, що його намагатимуться видати, викупити. І Аміна сказала, що це обов’язково потрібно зробити. Адже потрібно використовувати будь-які способи задля повернення тих, хто у полоні, бо ми навіть не уявляємо, яке це пекло і як це страшно. А ми, як будь-яка цивілізована країна, маємо боротися», — сказала Камінська, але водночас додала, що питання викликає те, в який спосіб це зробили.

«Я переконана та маю моральне право сказати пану президенту, що він мав запросити до себе родини загиблих на Майдані та у Харкові, сісти з ними поряд та по-людськи сказати: «Я не можу повернути ваших дітей. Але за цих вбивць я можу повернути інших дітей» ... Я переконана, що більша частина людей зрозуміла б його», — зазначила вона.

Також вона розповіла, що з Денісултанова не зняли обвинувачення, а змінили міру запобіжного заходу. Він нібито має на початку квітня приїхати до Подільського суду Києва на судове засідання.

Сам підозрюваний у коментарі hromadske підтвердив цю інформацію. За його словами, приїде у Київ, якщо встигне зробити документи до квітня.

Раніше у коментарі hromadske чоловік Аміни Окуєвої Адам Осмаєв, у якого безпосередньо стріляв Артур Денісултанов, зазначив, що нормально ставиться до видачі «Дінго».

30 жовтня 2017 року автомобіль у якому перебувала Аміна Окуєва з чоловіком Адамом Осмаєвим розстріляли біля селища Глеваха Київської області. Аміна загинула. На третій рік розслідувань правоохоронці затримали першого підозрюваного у вбивстві — уродженця Дагестану Ігоря Редькіна. За даними слідства, його ДНК збіглися з тими, що виявили на зброї, з якої скоїли вбивство. Суд взяв його під варту на два місяці без можливості внесення застави.

Аміна Окуєва народилася в Одесі, деякий час жила в Москві та в Чечні. Після другої чеченської війни переїхала в Україну. Служила в лавах батальйону поліції «Київ-2». Одночасно була прессекретаркою «Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва». Окуєва також співпрацювала з кримськотатарським каналом ATR, де готувала авторську програму «Герої Кавказу», перший епізод якої показали одразу після її смерті.

Її чоловік Адам Осмаєв був керівником батальйону імені Джохара Дудаєва. У Росії його звинувачують у замаху на президента Володимира Путіна.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: