Світ

Чорна будівля, синхронні уболівальники і везіння українського саночника — як пройшов перший тиждень Олімпіади?

12 березня, 2018 19:30
Світ/Чорна будівля, синхронні уболівальники і везіння українського саночника — як пройшов перший тиждень Олімпіади?
Зберегти
Вигляд
lead
У південнокорейському Пхьончхані 6-й день тривають зимові Олімпійські Ігри.

У південнокорейському Пхьончхані 6-й день тривають зимові Олімпійські Ігри. Вже минули змагання зі скіатлону, біатлону, лижних гонок, сноуборду, шорт-треку, стрибків з трампліна, санного та ковзанярського спорту.

Українські олімпійці поки не здобули жодної медалі. Найбільше нагород у Німеччини — 12 (7 золотих, 2 срібних і 3 бронзових). По 11 медалей у Нідерландів (5 золотих, 4 срібних та 2 бронзових) та у Норвегії (3 золотих, 5 срібних, 3 бронзових). На трьтьому місці за медальним заліком Канада з 10 медалями (3 золотих, 4 срібних та 3 бронзових).

Та результатами відзначились не тільки спортсмени, а й уболівальники. «Збірна» чирлідирок Північної Кореї підготувала синхронний танець: 

З українським саночником Андрієм Мандзієм у перший тиждень Ігор стався незвичайний інцидент. Під час заїзду 29-річний уродженець Тернопільської області випав з саней. При цьому, прокотившись разом з саньми по жолобу, Мандзій зумів в них повернутися і завершити заїзд.

Український саночник Андрій Мандзій під час заїзду на Іграх у південнокорейському Пхьончхані, 12 лютого 2018 року Фото: НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team

Ще один цікавий момент стався з 17-річним американцем Редом Джерардом. Він забув поставити будильник і проспав тренування, а йому потрібно було вранці 11 лютого виступати у фіналі Олімпійських ігор зі слоупстайлу. Реда розбудив друг. Прокинувшись, він зрозумів, що не може ніде знайти свою куртку, — і позичив іншу у товариша по команді.

Він вийшов на старт траси і за підсумками трьох заїздів став найкращим. Його золото виявилося першим для США на Олімпіаді-2018. Ред навіть не стримав емоцій на фініші (він був упевнений, що в кращому випадку стане четвертим) і грубо вилаявся.

Золотий медаліст Олімпійських ігор 2018 американський сноубордист Редмонд Джерард, Пхьончхан, Південная Корея, 11 лютого 2018 року Фото: EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

На Олімпіаді вже виявили перший випадок допінгу у шорт-трекіста (змагання з бігу на ковзанах) збірної Японії Кей Сайто. Він — резервний спортсмен і ще не брав участі в змаганнях. Здавши аналіз на допінг, він отримав позитивний результат, який показав маскуючий агент в організмі спортсмена.

Японський шорт-трекіст Кей Сайто (праворуч) під час тренувального заїзду на зимових Олімпійських іграх 2018, Гангненг, Південна Корея, 06 лютого 2018 року Фото: EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

У Пхьончхані до Зимових Ігор побудували найчорнішу будівлю в світі. Будівля покрита Vantablack VBx2 — матеріалом, який поглинає 99,965% світла. На стінах павільйону розміщені трубки зі світловими кінцями, які створюють ефект зірок. Малюнок зоряного неба змінюється в залежності від того, на якій відстані від будівлі глядач і під яким кутом він дивиться на павільйон. А всередині павільйон — білий.

Тим часом перші спортсмени вже повертаються з Кореї. Громадське зустріло в аеропорту фристайлерку Тетяну Петрову і записало ексклюзивну розмову зі спортсменкою. Наш «спецкор» у Пхьончхані — саночник Андрій Мандзій — зняв влог про те, як він готує до виступу свої сани. Наші ведучі з'їхали на санях зі схилу та зрозуміли, якою частиною тіла гальмують спортсмени-саночники, а якою — скелетоністи. Про це та інше дивіться у другому випуску програми Гролімпіада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про Олімпіаду в Південній Кореї

Пов`язані новини