Олицький замок, який із середини 50-х років слугує приміщенням для Волинської обласної психіатричної лікарні №2, став предметом відповідальності одразу двох органів виконавчої влади.

З одного боку, як пам’ятка архітектури національного значення, він знаходиться під опікою управління культури в області, і підпадає під закон про охорону культурних пам’яток. З іншого – це медичний заклад, яким має опікуватися обласне Управління охорони здоров’я.

Впродовж останніх тринадцяти років у замку замінили деякі старі вікна на пластикові та частково відновили покрівлю. Кошти на ці ремонтні роботи були виділені управлінням охорони здоров’я, однак проведені заходи не були узгоджені із Управлінням культури. Проведення таких робіт, як і взагалі використання будівлі як приміщення лікарні, несе пам’ятці непоправну шкоду та у майбутньому неминуче веде до втрати автентичності споруди.

Чи доцільним є розміщення психіатричного закладу в приміщенні історичної пам’ятки національного значення?  Хто має фінансувати ремонт приміщення та стежити за тим, щоб Олицький замок зберіг свою автентичність? Саме такі запитання ми поставили керівникам обох владних відомств.

/ Громадське.Волинь

Поділитись: