УКРАЇНА

Омбудсмен Лутковська заявила про порушення під час видворення громадян Грузії з України

22 листопада, 2017 13:20
УКРАЇНА/Омбудсмен Лутковська заявила про порушення під час видворення громадян Грузії з України
Зберегти
Вигляд
Уповноважена ВР з прав людини Валерія Лутковська заявила, що видворення громадян Грузії відбуваються із порушеннями.

Уповноважена ВР з прав людини Валерія Лутковська заявила, що видворення громадян Грузії відбуваються із порушеннями.

Про це вона сказала під час прес-конференції.

Омбудсменка каже, що було відкрито впровадження щодо громадян Грузії, затриманих 21 жовтня та 17 листопада.

«21 жовтня в рамках проведено заходу «мігрант», за повідомленням міграційної служби зусиллями Нацполіції було затримано трьох громадян Грузії, які перебували в Києві з порушенням міграційного законодавства. Попередньо це Абзінаїдзе, Макішвілі та Арбашвілі. Немає підтвердження, що Міграційна служба повідомила цих громадян, що вони мусять покинути країну», — зазначила Лутковська.

Вона розповіла, що цього ж дня вони були видворені на територію Грузії, у Тбілісі, повітряним транспортом не зареєстрованим як цивільне судно.

«Відповідно, можна зробити висновок, що цей борт перебуває у розпорядженні правоохоронних органів», — додала омбудсмен.

Омбудсмен також пояснила, що примусове повернення передбачає, що людина добровільно покидає територію країни і самостійно купує квиток. Водночас рішення про примусове видворення ухвалює виключно суд, а держава транспортує людей, які підлягають видворенню, купуючи квиток на цивільний рейсовий літак із можливістю потім відшкодувати ці витрати держави.

«Рішення про примусове видворення може бути оскаржене у суді, але такої можливості цим громадянам не надали, що є порушенням», — додала омбудсмен.

Лутковська наголосила, що особам не надали можливості скористатися послугами адвоката чи перекладача. Один з громадян має сім‘ю на території України.

«Їм заборонено вертатися сюди протягом 3 років. Порушена стаття 5 Європейської конвенції. Не було дотримано законної процедури. Про прийняття рішення про примусове повернення мала бути проінформована прокуратура. Але вони отримали документи у день, коли їх депортували. Кожен із них може оскаржити це рішення на території України».

Нагадаємо, Служба безпеки України спільно з поліцією та міграційною службою примусово видворила з країни 8 громадян Грузії.

Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти