Омбудсмен розкритикував комісара ООН за «нейтральність»: «Сподіваюсь, наступний справді буде захищати права людини»

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет на пресконференції в Іспанському культурному центрі в Мехіко, 9 квітня 2019 року
Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет на пресконференції в Іспанському культурному центрі в Мехіко, 9 квітня 2019 рокуAP Photo / Marco Ugarte

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розкритикував Верховну комісарку ООН з прав людини Мішель Бачелет за її «нейтральні заяви».

Про це Лубінець написав у соцмережах.

Омбудсмен заявив, що «показова м’якість і бездіяльність ООН» тільки заохочує росію діяти з дедалі більшою жорстокістю, а мільйони доларів, які щоденно використовують бюрократи ООН на захист прав людини, «не впливають на виконання покладеного на них мандата».

Уже наприкінці літа 2022 року закінчується 4-річна каденція Верховної комісарки ООН з прав людини Мішель Бачелет. Омбудсмен заявив про сподівання, що наступний Верховний комісар ООН «справді буде захищати права людини, а не турбуватися про свою "нейтральність"».

«Проголошення пані Бачелет "нейтральних заяв" та створення різноманітних моніторингових місій навіть не знизило кількість жертв серед мирних жителів міст і селищ, як і створені місії не отримали доступу до Маріуполя, Оленівки чи ЗАЕС», — заявив Лубінець.

Омбудсмен також звинуватив росію в корумпуванні більшості міжнародних інституцій за гроші громадян демократичних країн.

«Це гроші за продаж енергоносіїв, які віддають на купівлю позицій і голосів в ОБСЄ, ООН чи навіть Amnesty International. Частина грошей іде на пропаганду і фейк ньюз, а ще більша частина — на зброю, щоб знищувати наші міста», — заявив Дмитро Лубінець.

Він додав, що як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини очікує рішучих реформ у світовій та європейській системах колективної безпеки та системах захисту верховенства права і прав людини.

Відставка Бачелет

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет оголосила, що після закінчення терміну її повноважень наприкінці серпня піде у відставку. Цю заяву вона зробила після поїздки до Китаю у травні. Тоді посадовицю розкритикували за те, що вона не засудила переслідування уйгурів у Сіньцзяні.

Однак 71-річна Бачелет сказала, що йде на пенсію з особистих причин, а поїздка до Китаю не має нічого спільного з її рішенням. Вона заявила журналістам, що повідомила генсека ООН Антоніу Гутерреша про це за два місяці до поїздки.

Правозахисники неодноразово критикували Бачелет за м'якість і вимагали оприлюднити її довгоочікуваний звіт про порушення прав людини в Китаї, який готується вже три роки.

Верховна комісарка запевняла, що звіт буде опублікований до того, як вона залишить посаду. Але 25 серпня вона оголосила, що його треба знову переглянути через нову інформацію, яку надав Китай.

Видання Reuters із посиланням на джерела писало, що Китай закликає Бачелет «поховати» той звіт. Сама комісарка підтвердила, що отримувала такі повідомлення, але запевнила, що цей тиск не вплине на публікацію звіту.