Життя

Омбудсмен України контролюватиме розслідування вбивства Грабовського

Життя/Омбудсмен України контролюватиме розслідування вбивства Грабовського
Зберегти
Вигляд

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська відкрила провадження за фактом вбивства адвоката Юрія Грабовського. Це зробили з метою контролювання ефективності розслідування.

«З огляду на значний суспільний резонанс, уповноваженим Верховної Ради України з прав людини відкрито провадження за фактом вбивства адвоката Грабовського Юрія Леонідовича», — повідомляє прес-служба Уповноваженого ВР з прав людини.

В рамках провадження омбудсмен направила відповідні запити на ім'я головного військового прокурора ГПУ Анатолія Матіоса.

Нагадаємо, 25 березня колишнього адвоката російського спецпризначенця Алєксандрова Юрія Гравбовського знайшли вбитим. Військова прокуратура повідомила, що один з підозрюваних вказав місце знаходження тіла адвоката.

Напередодні, 9 березня, Голосіївський суд переніс розгляд справи Єрофеєва і Александрова через те, що на засідання не з’явився один з адвокатів. Пізніше, управління поліції України в Одеській області оголосило про розшук зниклого Грабовського.

СБУ заявила про затримання причетного до зникнення Юрія Грабовського. За словами головного військового прокурора Анатолія Матіоса, основною версією зникнення адвоката вважається інсценування викрадення.

Грабовський отримував листи з погрозами, які містили порошкоподібні речовини. Про це повідомила адвокат російського спецпризначенця Євгєнія Єрофєєва Оксана Соколовська. При цьому Соколовська в ефірі Громадського заявила, що їйзагрожує небезпека з боку людей, які вбили Грабовського.

Пов`язані новини