Справу затриманого кореспондента агентства «Укрінформ» Романа Сущенка просять взяти на контроль.

З відповідною заявою до уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової звернулася уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, повідомляє Радіо Свобода.

Лутковська просить перевірити стан дотримання прав і свобод затриманого. Зокрема на консульсько-правову допомогу. А також умови його утримання під вартою і стан здоров’я.

У своєму листі Лутковська звернула увагу російської колеги на те, що про затримання Сущенка не були поінформовані ані його родина, яка перебуває у Франції, ані консул України в Росії.

Відповідно Сущенко був позбавлений можливості отримати консульсько-правову допомогу, як це передбачено Віденською конвенцією про консульські зносини і Консульською конвенцією між Україною і Росією.

Лутковська відкрила провадження щодо захисту прав громадянина України, якого затримали співробітниками ФСБ Росії за підозрою у «шпигунстві».

Лутковська доручила своєму представникові в Росії Володимирові Шрейдлеру тримати на особистому контролі цю справу, перебувати на постійному зв’язку з адвокатами і надавати інформацію офісові омбудсмана України.

Нагадаємо, українські консули не мають доступу до затриманого в Москві журналіста Сущенка.

Раніше повідомлялося, що затримання Сущенка порушує норми міжнародного права. Україна звернулася до всіх міжнародних організацій з проханням докласти зусиль для його визволення.

Поділитись: