Уряд планує внести до Верховної Ради України бюджет на 2020 рік до другого читання до 3 листопада. У оновленому законопроєкті мають врахувати нові прогнози на наступний рік, а також зауваження депутатів.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова у кулуарах форуму «Диригенти змін» 24 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Парламент затвердив бюджетні висновки, які ми на робочому рівні уже отримали. Надіємось найближчим часом отримати офіційно і до 3 листопада Кабмін їх відпрацює та подасть допрацьований бюджет до другого читання», — повідомила Маркарова.

Зазначимо, що напередодні уряд затвердив оновлений макропрогноз на 2020 рік, у якому переглянув темпи економічного зростання, а також курс валют та інфляцію на наступний рік. 

18 жовтня Верховна Рада ухвалила бюджет на 2020 рік у першому читанні. За нього проголосувало 255 депутатів.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile