На Донбасі зафіксовано зростання кількості жертв серед цивільного населення у результаті бойових дій, повідомляють в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини.

Як зазначається, у червні 2016 року задокументували серед цивільних – 12 загиблих та 57 поранених – це майже вдвічі більше, ніж у травні 2016 року і найвище – з серпня 2015 року.

«У липні кількість постраждалих серед цивільного населення була ще вищою та сягнула 73 (вісім загиблих та 65 поранених). Середньомісячна кількість постраждалих за червень та липень цього року (71) більше ніж в двічі перевищила середньомісячну кількість постраждалих (34) протягом дев’яти попередніх місяців, з вересня 2015 року по травень 2016 року», – сказано у повідомленні.

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль Хусейн занепокоєний загостренням бойових дій на Донбасі і кількістю жертв серед цивільних.

«Численні жертви, які ми задокументували за останні тижні, вказують на те, що ані українські сили, ані озброєні групи не вживають необхідних запобіжних заходів для захисту цивільного населення. Ми закликаємо всі сторони поважати положення режиму припинення вогню, вивести комбатантів та озброєння з житлових районів та добросовісно забезпечити виконання положень Мінських угод», – сказав Зейд.

В ООН також зазначають, що понад половина всіх жертв за останні два місяці були викликані артилерійськими обстрілами – від 1 червня до 31 липня 72 людини поранені і шестеро загинули у результаті таких обстрілів.

За даними організації, за час збройного конфлікту на Донбасі станом на 31 липня 2016 року загинули 9 553 людей, 22 137 поранені.

Як повідомлялося, за минулу добу у Станиці Луганській в результаті обстрілу бойовиків поранено 3 військових.

Поділитись: