Війна

ООН не змогла почати медичну евакуацію з Алеппо

Війна/ООН не змогла почати медичну евакуацію з Алеппо
Зберегти
Вигляд

Організація Об'єднаних Націй не змогла почати медичну евакуацію з Алеппо, яку було заплановано на суботу, 22 жовтня.

Про це повідомляє Reuters.

Відзначається, що сторони конфлікту не надали необхідних гарантій. Крім того, до Алеппо до сих пір не надходить гуманітарна допомога.

«Ніхто не покинув місто через коридори. Невелика кількість людей, які намагалися покинути Алеппо, потрапили під обстріл і не змогли піти», — цитує агентство представника групи повстанців.

Докладніше про Алеппо читайте у матеріалі Громадського

Алеппокаліпсис сьогодні

Як повідомлялось, гуманітарна пауза в сирійському місті Алеппо, яку запровадила Росія, продовжена до 24 жовтня. 

21 жовтня представник з прав людини в ООН Зейд Раад аль-Хусейн заявив, що авіаудари по східному Алеппо в Сирії є «злочином історичного масштабу».

Сирійські урядові війська за підтримки повітряних сил ЗС РФ у вересні почали штурм Алеппо, частину якого утримують повстанці і бойовики ісламістських угруповань.

Країни ЄС назвали бомбардування в Алеппо воєнним злочином. 

Представники урядів ЄС та США заявили про можливість нових санкцій відносно Росії у разі подальшого погіршення ситуації в Сирії.

В Алеппо повідомляють про загибель цивільних осіб від касетних бомб російського виробництва та атаки на лікарні.

18 жовтня Міноборони РФ оголосило про припинення авіаударів по Алеппо до завершення так званої «гуманітарної паузи», призначеної на 20 жовтня. 20 жовтня дію «гуманітарної паузи» продовжили на чотири дні. Під час «гуманітарної паузи», заявив міністр оборони Росії, бойовики зможуть покинути Алеппо. 

Згідно з припущенням спецпредставника ООН по Сирії Стаффан де Містура, інтенсивний наступ сирійських урядових військових сил за підтримки Росії на східну частину Алеппо може призвести до повного зруйнування міста за два місяці.

Пов`язані новини