ENRU

ООН попередила про гуманітарну катастрофу в Ємені

Ємен перебуває на межі повної соціальної, економічної та інституційної катастрофи і потребує негайної допомоги.  

Про це заявив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Стівен О'Браєн, передає ВВС.

У своєму виступі на засіданні Ради Безпеки він підкреслив, що країна опинилася в такій ситуації через бездіяльність міжнародної спільноти.

«Мешканці Ємену живуть у скруті, хворіють, помирають у той час, як весь світ спостерігає. Криза там не наближається, вона не є міражем, вона уже там триває — на наших очах», — сказав представник ООН.

За даними ООН, близько семи мільйонів єменців перебувають на межі голоду.

До того ж в країні зареєстровано вже 60 тисяч випадків захворювання холерою. 500 хворих померли. А протягом півроку, за даними експертів, можуть захворіти ще близько 150 тисяч людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Випробовування холерою: як олігархи, президент-вигнанець і блокада знищують Ємен

У свою чергу спеціальний посланець ООН Ісмаїл Ульд Шейх Ахмед заявив, що військові дії, які тривають, призводять до мілітаризації населення країни, розповсюдження зброї і використання протипіхотних мін.

Він закликав сторони конфлікту повернутися за стіл переговорів і не допустити поглиблення катастрофічної ситуації.

У результаті безперервного конфлікту в Ємені, за даними ООН, лише за останні два роки загинули понад вісім тисяч осіб, близько 45 тисяч поранені. Гуманітарної допомоги потребують близько 19 мільйонів жителів країни, інфраструктура якої зруйнована.

У Ємені триває протистояння між урядовими силами, які підтримує коаліція на чолі з Саудівською Аравією, і повстанцями-хуситами.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram