Працівники гуманітарної допомоги у східному Алеппо роздали 11 листопада останні харчові набори. Віднині чверть мільйона мешканців осадженого сирійського міста очікують на жорстоку і голодну зиму. Про це заявив радник з гуманітарних питань ООН Ян Егеланд.

Працівники гуманітарної допомоги у східному Алеппо роздали 11 листопада останні харчові набори. Віднині чверть мільйона мешканців осадженого сирійського міста очікують на жорстоку і голодну зиму. Про це заявив радник з гуманітарних питань ООН Ян Егеланд, повідомляє Reutors.

ООН надіслала гуманітарний план, що складається з чотирьох кроків, усім сторонам конфлікту кілька днів тому. Він включає надання харчової та медичної допомоги, евакуації хворих і доступ до лікарів. За словами Егеланда, він був сповнений надій на погодження цього плану.

«Я вірю, що ми зможемо запобігти масовий голод цієї зими», — розповів він у Женеві.

Він також додав, що мав чітку впевненість у дотриманні гуманітарної паузи Росією. За його переконанням, вона припинить свої повітряні операції над північною частиною Алеппо.

Нагадаємо, 21 жовтня представник з прав людини в ООН Зейд Раад аль-Хусейн заявив, що авіаудари по східному Алеппо в Сирії є «злочином історичного масштабу».

Сирійські урядові війська за підтримки повітряних сил ЗС РФ у вересні почали штурм Алеппо, частину якого утримують повстанці і бойовики ісламістських угруповань.

Країни ЄС назвали бомбардування в Алеппо воєнним злочином. 

Представники урядів ЄС та США заявили про можливість нових санкцій відносно Росії у разі подальшого погіршення ситуації в Сирії.

В Алеппо повідомляють про загибель цивільних осіб від касетних бомб російського виробництва та атаки на лікарні.

18 жовтня Міноборони РФ оголосило про припинення авіаударів по Алеппо до завершення так званої «гуманітарної паузи», призначеної на 20 жовтня. 20 жовтня дію «гуманітарної паузи» продовжили на чотири дні. Під час «гуманітарної паузи», заявив міністр оборони Росії, бойовики зможуть покинути Алеппо. 

Згідно з припущенням спецпредставника ООН по Сирії Стаффан де Містура, інтенсивний наступ сирійських урядових військових сил за підтримки Росії на східну частину Алеппо може призвести до повного зруйнування міста за два місяці.

Поділитись: