ООН прогнозує на Мадагаскарі перший у світі голод, викликаний змінами клімату. У країні — найгірша за 40 років посуха

На півдні Мадагаскару протягом кількох місяців триває найгірша за останні 40 років посуха, яка загрожує сотням тисяч людей у регіоні. Організація Об’єднаних Націй вважає, що посуха викликана змінами клімату.
Про це заявив координатор програми ООН у Мадагаскарі Ісса Саноґо.
За його словами, у двох південних районах Мадагаскару майже три мільйони людей потерпають від наслідків двох сильних посух поспіль. Зокрема, в місті Амбоасарі-Атсімо близько 75% людей страждають від недоїдання, а 14 тисяч — на межі голоду.
Врожаї тамтешніх фермерів зазнають не лише нестачі води, а й піщаних бурь: пісок засипає родючу землю і робить її непридатною для вирощування. Саноґо додав, що в більшості південних районів Мадагаскару вже оголосили надзвичайну ситуацію через недоїдання.
У червні 2021 року постраждалі регіони відвідала місія Всесвітньої продовольчої програми ООН. На той час близько 14 тисяч людей відчували голод найвищого рівня небезпеки; за прогнозом, до жовтня це число принаймні подвоїться.

Більшість місцевих жителів була змушена покинути домівки, щоб знайти їжу. Ті ж, хто залишився, показували місії ООН, як вони місяцями їдять квітки кактусів, листя дикого квіту й сарану. Гуманітарну допомогу їм важко доправити через погані дороги.
«Ця ситуація — не через війну чи конфлікт, а через зміни клімату», — заявив тоді голова Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі. Зараз, за оцінками установи, з 25,6 мільйона мадагаскарців недоїдають понад 1,1 мільйона.
Посухи ставалися на Мадагаскарі й раніше: країна часто потерпає від наслідків Ель-Ніньйо. Але зараз і ООН, і фахівці більше схильні до того, що йдеться про зміни клімату: на Мадагаскарі протягом останніх років зростає посушливість.
Як зазначає BBC, у великих містах на півдні Мадагаскару діти жебракують на вулицях, просячи їжу, а ціни на харчі зросли в кілька разів. А фермери дещо північніше, де хоча б щось вродило, бояться полишати поля на ніч, щоб їх не розорили мародери.
За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, у світі на межі голоду перебуває 41 мільйон людей, тоді як у 2019 році таких було 27 мільйонів. А в чотирьох країнах світу — у згаданому Мадагаскарі, а також в Ефіопії, Південному Судані та Ємені — від голоду вже потерпають 584 тисячі людей.
- Поділитися: