Управління Верховного комісара ООН з прав людини розкритикувало хід розслідування справи про масові сутички і вбивства, які відбулися 2 травня 2014 року в Одесі.

У доповіді ООН наголошує, що окрім недоліків досудового слідства, перешкодою для притягнення винних до відповідальності є також втручання в незалежність судової системи.

«Поліцейських, присутніх у залі суду було недостатньо, щоб захистити тих, хто бере участь в розгляді справи», — йдеться у доповіді ООН.

Також у документі вказується, що «прихильники федералізації, які були затримані у зв'язку з проявом насильства 2 травня 2014 року, були поміщені під варту на строк до двох років, чекаючи суду».

«Обвинувачення не надало достатньо доказів щодо обох обвинувачених громадян Російської Федерації, воно не забезпечило присутність свідків і, після року слухань, подало запит на дискваліфікацію колегії суддів», — зауважили в УВКПЛ.

Водночас, управління вітає прогрес, досягнутий в розслідуванні щодо бездіяльності поліції під час подій 2 травня 2014 року.

Нагадаємо, 27 травня Малиновський райсуд Одеси змінив Мефьодову запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт. Однак в ніч на 28 травня його знову затримали.

Мефьодов є фігурантом справи 2 травня 2014 року. Тоді в Одесі відбулися сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами. В центрі міста загинули декілька людей. Після цього проукраїнські активісти прийшли на площу Куликове поле, у табір проросійських громадян.

У Будинку профспілок на Куликовому полі почалася пожежа, яка призвела до загибелі людей. 2 травня постраждали більше 200 людей, 48 – загинули.

Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

Як відомо, 7 червня в Апеляційному суді Одеської області забарикадувалися до 50 осіб. Це сталося після того, як судді звільнили Мефьодова з-під варти і обрали для нього домашній арешт.

Поділитись: