ООН розслідує 58 кібератак КНДР, які принесли їй $3 млрд на розвиток ядерної програми — Reuters
Комітет ООН із санкцій розслідує десятки кібератак, ймовірно здійснених Північною Кореєю, які принесли країні 3 мільярди доларів на розвиток її ядерної програми.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на доповідь ООН.
Комітет розслідує 58 кібератак на компанії, пов'язані з криптовалютою, в період з 2017 по 2023 рік. Комітет дійшов до висновку, що північнокорейським хакерам вдалося викрасти близько 3 мільярдів доларів (в еквіваленті), які потім використали для фінансування розробки зброї масового знищення.
У звіті ООН йдеться, що попри міжнародні санкції Північна Корея продовжувала розробляти ядерну зброю. Режим Кім Чен Ина продовжив випробування балістичних ракет, запустив супутник-шпигун на орбіту і додав до свого арсеналу «тактичний атомний ударний підводний човен».
Радбез ООН вже давно заборонив Північній Кореї проводити ядерні випробування і запуски балістичних ракет. З 2006 року на неї поширюються санкції ООН, які Рада неодноразово посилювала, намагаючись припинити фінансування розробки зброї масового знищення.
Як зазначають журналісти, доповідь ООН має бути оприлюднена наприкінці лютого або на початку березня.
Кібератаки Північної Кореї
Північна Корея протягом багатьох років веде активну кіберзлочинну діяльність, здійснюючи атаки на різні організації по всьому світу. Ці атаки мотивовані політичними та економічними міркуваннями, а також прагненням до дестабілізації країн-супротивників.
Однією з найвідоміших кібератак Північної Кореї була атака на Sony Pictures Entertainment у 2014 році, яка була пов’язана з виходом фільму «Інтерв’ю», що сатирично зображував вбивство лідера КНДР Кім Чен Ина. Хакери викрали та оприлюднили конфіденційні дані компанії та її співробітників. А низка кінотеатрів, які показували фільм, отримали погрози про терористичні атаки.
Іншим прикладом стала спроба КНДР у 2016 році викрасти 951 мільйон доларів з Центрального Банку Бангладеша. Хакери змогли отримати доступ до системи SWIFT, яка використовується для міжнародних переказів. Вони встигли викрасти 81 мільйон доларів на рахунки на Філіппінах, перш ніж їх зупинили.
А у 2017 році вірус WannaCry заразив понад 200 000 комп'ютерів у 150 країнах завдававши збитків на мільярди доларів. За цією атакою стояли хакери з угрупування Lazarus, які, як вважається, пов’язані з урядом Північної Кореї.
Автор: Іван Д’яконов
- Поділитися: