Війна

ООН скасовує план евакуації з Алеппо

Війна/ООН скасовує план евакуації з Алеппо
Зберегти
Вигляд

Організація об’єднаних націй відмінила план з евакуації пацієнтів з утримуваного повстанськими силами східного Алеппо, який сподівалися завершити протягом трьох днів минулого тижня. У провалі плану звинувачують усі сторони конфлікту.

Про це повідомляє Reuters.

«Евакуації перешкоджали багато факторів, в тому числі затримки у отриманні особливих дозволів у влади східного Алеппо, умови, створені недержавними збройними формуваннями та заперечення надання медичної та іншої допомоги східній частині міста з боку сирійського уряду», — заявив заступник генерального секретаря з гуманітарних справ та невідкладної допомоги ООН Стівен О’Браєн.

О’Браєн повідомив, що під час тридобового припинення вогню з боку Росії, що мало місце минулого тижня, жоден пацієнт чи член його родини не був евакуйований.

«Я обурений, що доля найуразливішої категорії цивільних — хворих та поранених, дітей та людей похилого віку, усіх хто потребує невідкладної допомоги — залишилася в нещадних руках партій, які безсоромно поставили свої політичні та військові інтереси вище за них», — сказав він.

ООН не може дістатися до східного Алеппо з липня, коли сирійський уряд та його союзники взяли цю частину міста в облогу.

Докладніше про Алеппо читайте у матеріалі Громадського

Алеппокаліпсис сьогодні

Як повідомлялось, гуманітарна пауза в сирійському місті Алеппо, яку запровадила Росія, продовжена до 24 жовтня. 

21 жовтня представник з прав людини в ООН Зейд Раад аль-Хусейн заявив, що авіаудари по східному Алеппо в Сирії є «злочином історичного масштабу».

Сирійські урядові війська за підтримки повітряних сил ЗС РФ у вересні почали штурм Алеппо, частину якого утримують повстанці і бойовики ісламістських угруповань.

Країни ЄС назвали бомбардування в Алеппо воєнним злочином. 

Представники урядів ЄС та США заявили про можливість нових санкцій відносно Росії у разі подальшого погіршення ситуації в Сирії.

В Алеппо повідомляють про загибель цивільних осіб від касетних бомб російського виробництва та атаки на лікарні.

18 жовтня Міноборони РФ оголосило про припинення авіаударів по Алеппо до завершення так званої «гуманітарної паузи», призначеної на 20 жовтня. 20 жовтня дію «гуманітарної паузи» продовжили на чотири дні. Під час «гуманітарної паузи», заявив міністр оборони Росії, бойовики зможуть покинути Алеппо. 

Згідно з припущенням спецпредставника ООН по Сирії Стаффан де Містура, інтенсивний наступ сирійських урядових військових сил за підтримки Росії на східну частину Алеппо може призвести до повного зруйнування міста за два місяці.

Пов`язані новини