УКРАЇНА

ООН стурбована припиненням соцвиплат мешканцям окупованого Донбасу

УКРАЇНА/ООН стурбована припиненням соцвиплат мешканцям окупованого Донбасу
Зберегти
Вигляд
В Організації об'єднаних націй висловили стурбованість практикою припинення соціальних виплат та пенсій деяким переселенцям та мешканцям тимчасово окупованих територій України.

В Організації об'єднаних націй висловили стурбованість практикою припинення соціальних виплат та пенсій деяким переселенцям та мешканцям тимчасово окупованих територій України. Про це заявив координатор систем ООН в Україні Ніл Вокер, в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня».

За його словами, в організації є конкретні приклади недопрацювань української влади в гуманітарній сфері.

«Зазвичай я уряд не обговорюю, бо вважаю, що краще й ефективніше працювати з ним безпосередньо. Але ми, зокрема, дуже серйозно стурбовані й неодноразово порушували питання з приводу припинення соцвиплат і пенсій», — зазначив Вокер.

«У деяких випадках, коли людей вилучали зі списків виплат, такі дії порушували навіть українські закони, не кажучи вже про міжнародні. І ми наполягаємо, що всі громадяни мають право на соцвиплати, незалежно від того, де вони живуть, є пенсіонерами чи ВПО», — підкреслив він.

Представник ООН підкреслив, що сьогодні міжнародна спільнота стурбована позицією Мінсоцполітики України щодо соціальних виплат та пенсій.

Раніше омбудсмен України Валерія Лутковська заявляла, що припиняти виплати пенсій через проведення АТО незаконно.

До цього повідомлялось, що переселенці-пенсіонери повинні кожні 3 місяці проходити ідентифікацію в Ощадбанку.

На переконання віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд, Україна щороку витрачає понад 12 млрд на «несправжніх» пенсіонерів.

На переконання Мінсоцполітики, на пенсії для окупованого Донбасу необхідно 30 млрд грн на рік.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини