Україна направила в ООН лист протесту

ООН видалила фразу про роль Росії у врегулюванні конфлікту в Україні з тексту промови генерального секретаря організації Пан Ґі Муна на міжнародному економічному форумі в Санкт-Петербурзі.

В поширеному 16 червня ООН тексті виступу Пан Гі Муна написано, що «Росія як постійний член Ради безпеки з правом вето має відіграти критично важливу роль у вирішенні нагальних глобальних питань, від завершення конфліктів в Україні й Сирії до захисту прав людини і контролю за непоширенням зброї масового знищення».

У прес-службі ООН підтвердили, що Пан Гі Мун виступив на форумі саме з такими словами, але Україну не згадав.

Пізніше на сайті ООН слова про конфлікти в Україні та Сирії зникли з тексту виступу генсека.

Заступник голови адміністрації президента Костянтин Єлісєєв на брифінгу 17 червня у Києві повідомив, Україна направила в ООН лист протесту через висловлювання генерального секретаря організації Пан Гі Муна про роль Росії у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

«Свідченням того, що ООН відреагувала на миттєву заяву нашого посла стало те, що було відредаговано текст виступу генерального секретаря ООН на відповідному форумі, і він уже не так читається, як це було у першому вигляді», - зазначив він.

Єльченко заявив, що глибоко обурений заявою, і не розуміє, як керівник ООН «може говорити речі, що є по суті похвалою ролі Росії в залагодженні конфлікту в Україні, в той час як Росія є головним гравцем в агресії проти України, в підтриманні цього конфлікту в розпаленому стані».

Поділитись: