Робоча група ООН із довільних ув’язнень визнала правомірним арешт 10 підозрюваних у справі про трагедію 2 травня 2014 року в Одесі.

Робоча група Організації Об'єднаних Націй (ООН) із довільних ув’язнень визнала правомірним арешт 10 підозрюваних у справі про трагедію 2 травня 2014 року в Одесі.

Про це повідомляє Центр новин ООН.

Повідомляється, що робоча група не змогла прийти до висновку про те, що арешти дев'яти українців і одного росіянина у справі про трагедію 2 травня в Одесі, були незаконними.

«Розглянувши аргументи ініціаторів скарги і відповідь уряду, експерти прийшли до висновку, що виклад ситуації кожної зі сторін не суперечить одне одному. Надана інформація не дозволила членам Робочої групи прийти до висновку, що затримання цих десяти чоловік носило довільний характер», — йдеться в повідомленні.

Раніше ООН розкритикувало розслідування подій «2 травня» в Одесі.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року в Одесі в ході масових заворушень загинуло 48 осіб і понад 200 було поранено. Більшість жертв трагедії загинули в Будинку профспілок. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і сплановані.

У справі 21 обвинувачений. Із них 5, в том числі росіяни Максим Сакауов та Євген Мєфьодов, перебувають у СІЗО, решта 16 – під домашнім арештом.

Усі вони є представниками так званого одеського «Антимайдану». Їх звинувачують в організації та участі у масових заворушеннях, що призвели до загибелі 6 людей. За цією статтею передбачається покарання від 8 до 15 років позбавлення волі. 

Поділитись: