За даними ООН, близько 5,5 млн осіб у Сирії не мали доступу до централізованого водопостачання

Сирійці потерпають від неможливості отримати гуманітарну допомогу в повному обсязі, не зважаючи на перемир'я між силами уряду та опозиції.

Про це заявив радник з гуманітарних питань спецпредставника ООН по Сирії Ян Егеланд, повідомляє Deutsche Wellе.

Він закликав сирійський уряд в Дамаску, представників місцевих адміністрацій та всі сторони конфлікту дозволити доставку продуктів харчування, медикаментів, води та інших товарів мешканцям Сирії, які цього потребують.

Егеланд звернув увагу на ситуацію з водопостачанням в Дамаску.

За його даними, протягом двох останніх тижнів близько 5,5 млн осіб у країні не мали доступу до централізованого водопостачання, а запаси питної води у них обмежені.

На його переконання, поширення хвороб в таких умовах є лише питанням часу. За даними Егеланд, 15 населених пунктів в Сирії залишаються в облозі. В цілому 13,5 млн осіб в країні залежать від гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, що 31 грудня Рада Безпеки ООН ухвалила підготовлену Росією і Туреччиною резолюцію щодо припинення вогню та ініціювання мирних переговорів у Сирії.

1 січня літаки авіації армії президента Сирії Башара Асада відновили бомбардування позицій повстанців поблизу Дамаска. Це сталося на третій день дії угоди про припинення вогню.

Частина сирійської опозиції заявила про заморозку мирних переговорів.

Поділитись: