ООН заявляє про складнощі з доставкою гумдопомоги в Сирію

default/ООН заявляє про складнощі з доставкою гумдопомоги в Сирію
Зберегти
Вигляд

ООН все ще очікує на гарантії безпеки від сторін конфлікту, що дозволило б почати доставку гуманітарної допомоги в райони Сирії, які перебувають в облозі, повідомляє Deutsche Welle.

Процес «складніший», ніж очікувалося, заявив заступник генерального секретаря ООН Ян Еліассон на полях Мюнхенської конференції з безпеки.

Домовленості про негайний початок поставок гуманітарних вантажів було досягнуто на зустрічі контактної групи з Сирії в Мюнхені 12 лютого.

За словами Еліассона, гуманітарні конвої вже готові, окрім гарантій безпеки від сторін конфлікту, також необхідні документи, які має надати уряд Башара Асада. Заступник генсека ООН зазначив, що тут необхідно діяти швидко.

Держсекретар США Джон Керрі раніше заявив, що постачання допомоги розпочнеться вже 15 лютого. Еліассон розраховує, що перші поставки будуть здійснені «в першій половині» наступного тижня. За оцінками ООН, у 50 районах Сирії, які перебувають в облозі, проживає близько 400 тисяч людей.

Нагадаємо, раніше у Мюнхені оголосили про план припинення бойових дій у Сирії для доставки допомоги гуманітарними місіями.

/фото golos-ameriki.ru/