Життя

ООН закликає не закривати контрольно-пропускні пункти на Донбасі

Життя/ООН закликає не закривати контрольно-пропускні пункти на Донбасі
Зберегти
Вигляд

ООН закликала уряд України не закривати контрольні пункти виїзду-виїзду на Донбасі, йдеться у повідомленні прес-служби ООН в Україні.

Як зазначається, гуманітарні організації, які працюють в Україні, висловлюють стурбованість ситуацією тисяч цивільних осіб, які щодня стикаються з труднощами у перетині лінію фронту. Це громадяни України, в основному, літні люди та представники вразливих груп населення, які вимушені годинами чекати у черзі на холоді, щоб отримати доступ до медикаментів та продуктів харчування, заощаджень та пенсій або щоб побачити своїх родичів. Обмеження також стосуються людей, що живуть на підконтрольних уряду територіях поблизу лінії фронту.

Повідомляється, що навіть тимчасове закриття одного або декількох контрольно-пропускних пунктів матиме серйозні наслідки для цих людей.

«Недавнє рішення Уряду України закрити з 3 лютого 2016 року контрольно-пропускний пункт «Зайцеве» в Донецькій області та, можливо, інші пункти пропуску, викликає серйозну стурбованість», – йдеться у повідомленні.

Координатор з гуманітарних питань в Україні Ніл Вокер вважає, що у разі загострення конфлікту на Донбасі цивільні особи можуть опинитися у небезпечних районах і не зможуть його покинути через закриті КПВВ.

«Закриття контрольно-пропускних пунктів має безпосередній вплив на життя людей, збільшуючи труднощі і гуманітарні потреби. У разі загострення конфлікту цивільні особи можуть опинитися у небезпечних районах, залишившись віч на віч з насильством, ризиком вибуху мін та боєприпасів. Ми закликаємо уряд не закривати контрольно-пропускні пункти», – сказав Вокер.

Як зазначається, Міжнародне гуманітарне право передбачає, у випадку закриття певного транспортного коридору, необхідно дослідити всі можливі альтернативи і відкрити нові безпечні коридори з метою забезпечення вільного руху цивільних осіб, особливо з територій, де проходять активні бойові дії. Цей обов'язок зберігається, навіть якщо є певна занепокоєність щодо небезпеки, а обмеження свободи руху повинно бути пропорційним.

Тому всі сторони конфлікту зобов'язані забезпечити захист цивільних осіб і полегшити доступ гуманітарним організаціям.

«Ми закликаємо всі сторони припинити вогонь, дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права та забезпечити захист цивільного населення від небезпек, що виникають в результаті військових операцій. Свобода пересування цивільних осіб надзвичайно важлива, як і доступ всіх гуманітарних працівників до людей, що потребують їх допомоги», – сказала голова Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні Барбара Манзі.

Раніше повідомлялося, що через обстріли штаб АТО тимчасово закриває пункт пропуску «Зайцеве». В свою чергу Державна прикордонна служба України повідомила, що посилює роботу інших контрольних пунктів в'їзду-виїзду додатковими прикордонними нарядами, через прогнозоване збільшення на них пасажиро-транспортного потоку.

/фото lb.ua/

Пов`язані новини