Організація країн-експортерів нафти та її союзники продовжили рішення про скорочення видобутку нафти на дев'ять місяців після того, як торішня угода не дозволила усунути глобальне перевиробництво

ОПЕК (Організація країн-експортерів нафти) та її союзники продовжили рішення про скорочення видобутку нафти на дев'ять місяців після того, як торішня угода не дозволила усунути глобальне перевиробництво та досягти стійкого відновлення цін, повідомляє Bloomberg.

Група виробників спільно з Росією та іншими країнами, які не є членами, погодилася продовжити угоду до кінця березня, розповів Біян Намдара Занган, міністр нафти Ірану в ході зустрічі у Відні.

Через шість місяців після формування коаліції 24 країн запаси нафти все ще залишаються значно вище цільового рівня міністрів ОПЕК. Міністри визнали, що надлишки не будуть вичерпані принаймні до кінця 2017 року.

Організація країн-експортерів нафти домовилася в листопаді 2016 року скоротити видобуток приблизно на 1,2 млн барелів на день. Одинадцять країн, які не є членами ОПЕК приєдналися до угоди в грудні, в результаті чого видобуток скоротився на 1,8 млн барелів. Угода сприяла зростанню цін на нафту на 20%. Обмеження повинні були діяти шість місяців з січня, але запаси все ще залишаються на високому рівні.

Рішення подовжує співпрацю между ОПЕК та її найбільшими конкурентами, в тому числі Росією. Востаннє сторони співпрацювалі 15 років тому, тоді угода розпалася незабаром після укладення. Наразі угода охоплює країни, які добувають блізько 60% світовіх запасів нефти, аде виключає великих виробників, таких як США, Китай, Канада, Норвегія та Бразилія.

Ринок відреагував без ентузіазму. Нафта марки Brent торгувалася на рівні $52,42 за барель станом вечір четверга.

Ціни на нафту на світових ринках, за винятком другої половини березня, упродовж І кварталу 2017 року коливалися в межах $50-57 за барель. Із середини березня ціни на нафту різко зменшилися на фоні повідомлень про стрімке зростання запасів нафти в США, подальше нарощення видобутку в США та посилення долара до провідних валют. За оцінками НБУ, ціни на нафту в 2017 році коливатимуться в діапазоні $52 - 59 за барель та поступово зростатимуть у 2018 – 2019 роках до $66.

В України зростання цін на паливо прискорилося до 26.3% у річному вимірі у березні, порівняно із 19.5% у грудні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: